Prima pagină » Diverse » Showbiz » VICIUL cu care s-a confruntat Cristina Cioran. ”Parcă făceam împotriva mea”

VICIUL cu care s-a confruntat Cristina Cioran. ”Parcă făceam împotriva mea”

VICIUL cu care s-a confruntat Cristina Cioran. ”Parcă făceam împotriva mea”
Viciul cu care s-a confruntat Cristina Cioran

Actrița Cristina Cioran, în vârstă de 46 de ani, a vorbit deschis despre viciul cu care s-a confruntat. Aceasta a fost dependentă de fumat.

Cristina Cioran este cunoscută publicului larg ca actriță și prezentatoare TV. În plan personal, Cristina Cioran a format un cuplu cu Alexandru Dobrescu. Actrița și fostul său partenerul ei de viață au devenit părinți pentru prima oară în data de 18 iulie 2021. Vedeta a născut prematur o fetiță. Micuța Ema a venit pe lume la 29 de săptămâni. Ulterior, Cristina Cioran și Alex Dobrescu s-au separat.

Cristina Cioran a mărturisit, pentru „Europa Liberă România” că până de curând a fost dependentă de fumat și că a renunțat cu greu la țigări.

Viciul cu care s-a confruntat Cristina Cioran.  ”Simțeam că îmi dă cu un cuțit în gât, dar eu continuam și continuam să fumez”

„Sunt dependentă de nicotină, de tutun, de la vârsta de 14 ani. Am fumat și câte trei pachete de țigări pe zi, să nu uităm că un pachet conține 20 de țigarete, fiecare țigaretă conține niște grame de nicotină plus niște grunt, niște nenorociri de-astea, niște toxine fabuloase care se lipesc pe vasele de sânge, pe plămâni, niște nenorociri, și eu fumam de rupeam. Aveam o voce de tutungioaică, o voce de tabacistă. Mă durea gâtul, mă ustura în gât. Simțeam că îmi dă cu un cuțit în gât, dar eu continuam și continuam să fumez, parcă făceam împotriva mea”, a detaliat Cristina Cioran, potrivit click.ro.


”Simți cât de mare a fost dependența de fumat atunci când te lași. Nu prea înțelegi ce este cu tine atunci când te lași, mănânci foarte mult, atunci m-am și îngrășat foarte mult. Nu știi ce să faci cu mâinile tale. Așa cum actorul are o problemă când nu știe ce să facă cu mâinile și trebuie să își găsească ceva de făcut, așa este și dependentul de tutun. Când ai terminat cu țigările te întrebi ce faci cu mâinile. Cu o mână bei apă, suc, vin iar cu cealaltă ce faci? Mănânci”, a adăugat artista.

Recomandarea video

Mediafax
Premieră pentru România la sediul NATO
Digi24
Deputații ruși cer femeilor singure să se culce cu bărbații care revin de pe front și să renunțe la fertilizarea in vitro
Cancan.ro
Ce făcea fugarul Emil Gânj în curtea unei femei din Mureș. Localnica l-a fotografiat imediat, apoi a dat alarma în sat
Prosport.ro
FOTO. L-a părăsit pe milionarul cu 35 de ani mai bătrân decât ea pentru că a înșelat-o cu prietena ei
Adevarul
Avertismentul economiștilor pentru români: „Să amâne toate proiectele pe termen lung. Este un an de supraviețuire”
Mediafax
Un lider UE propune un pact de apărare „în stil Schengen” deschis aliaților din afara uniunii
Click
Pentru cine caută Liviu Vârciu parteneră: „Vrea să fie tătic”
Digi24
Planul de trei pagini pentru încheierea războiului din Iran: 20 de miliarde de dolari contra uraniu îmbogățit. Ce spune Donald Trump
Cancan.ro
Noua iubită a lui Valentin Sanfira a făcut haos în familia lui Liviu Dragnea: 'I-a băgat mâinile în gât'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
1 gram echivalează cu 28.400 de litri de benzină. Vehiculul nuclear care promite autonomie uriașă
Descopera.ro
În ce anotimp sunt bărbații cei mai fertili?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Nicolae Iorga, istoricul savant care s-a lăsat angrenat în manevrele lui Carol al II-lea