Prima pagină » Mini » Un medic legist a șocat o țară întreagă. Ce a făcut cu un cadavru în sala de autopsii

Un medic legist a șocat o țară întreagă. Ce a făcut cu un cadavru în sala de autopsii

Un medic legist a șocat o țară întreagă. Ce a făcut cu un cadavru în sala de autopsii
Un medic legist din Brazilia a fost dat afară din institutul medical în care lucra, după ce a fost prins de un polițist în timp ce viola un cadavru.

Medicul legist în vârstă de 52 de ani, Wanderley dos Santos, se afla alături de un alt coleg în timp ce viola cadavrul unei tinere de 20 de ani. În timp ce medicul comitea acest fapt, un polițist a intrat în sala de autopsii și a surprins scena,  scrie lasexta.com.

Medicul a încercat să fugă și a fost arestat. Ulterior, conducerea Institultului medical l-a concediat, iar în prezent ancheta se află în desfășurare. În scurt timp medicul își va primi pedeapsa pentru fapta sa.

În cadrul anchetei s-a descoperit faptul că medicul consumase băuturi alcoolice înaintea profanării cadavrului. Autoritățile au declarat că bărbatul are antecedente în ceea ce privește violurile și comportamentul abuziv sub influența alcoolului. Bărbatul a început să lucreze la Institutul medical începând cu anul 2015.

Recomandarea video

Mediafax
Ședință a coaliției de guvernare în urma tensiunilor generate de recesiunea tehnică
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
Rubio se întâlnește cu Orbán la Budapesta, în contextul în care SUA și Ungaria urmează să semneze un acord nuclear civil
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Abia dacă o mai recunoști! Cum arată în prezent Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea. Operațiile estetice au schimbat-o complet
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
După mânerele ascunse, China vrea să interzică și volanele de tip „yoke”, popularizate de Tesla
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Insectele au creier sau nu?