CFR Cluj – FC Brașov, scor 1 – 0, în Liga I

Publicat: 01 05. 2012, 23:39
Actualizat: 01 05. 2012, 23:39

Formația CFR Cluj a învins, marți seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Brașov, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Pantelis Kapetanos, în minutul 47, după o greșeală a lui Majernik.

În minutul 54, portarul brașovenilor Felgueiras a apărat un penalti executat de Ricardo Cadu și acordat de arbitrul Hațegan după un henț în careu al lui Hadnagy.

CFR Cluj: Beto – Panin, Cadu, Maftei, Camora – Vranjes, Sare (Godemeche ’76), Mureșan, Hora (Lionn ’86) – Kapetanos (Ronny ’64), Sougou. Antrenor: Ioan Andone.

FC Brașov: Felgueiras – Velayos, Majernik (Machado ’58), Munteanu, Ionescu – Viveiros, Dias, Stângă (Olariu ’64), Udoji – Hadnagy (Moutinho ’55), Ilijoski. Antrenor: Ionuț Badea

Cartonașe galbene: Ronny ’66, Hora ’67 / Hadnagy ’54, Dias ’84, Ilijoski ’90+3

Meciul a fost arbitrat de Ovidiu Hațegan, ajutat de asistenții Romeo Ghinguleac și Petruța Iugulescu.