Ianis Zicu a marcat în campionatul din Coreea de Sud

Publicat: 04 11. 2012, 16:34
Actualizat: 02 02. 2019, 06:31
Mijlocașul Ianis Zicu a marcat un gol pentru echipa sa, Gangwon FC, în partida câștigată, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-1 (2-1), în fața formației Daejon Citizen, în etapa a VIII-a a play-out-ului din campionatul sud-coreean.

Zicu a deschis scorul în minutul 31. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Shim ’40, Baek ’48, Wesley ’58 și Kim ’89, în timp ce pentru oaspeți a înscris Oris, în minutul 42.

În urma acestei victorii, Gangwon FC a urcat pe locul șase în clasament, cu 38 de puncte.