Întâmplare neobișnuită în amicalul TSV 1860 München – VFR Aalen. „Nu m-aș fi gândit niciodată că un arbitru poate accidenta un jucător”

Publicat: 28 01. 2013, 12:01
Actualizat: 07 03. 2013, 17:49

Mijlocașul german Daniel Bierofka a suferit o fractură de piramidă nazală, după ce a fost lovit din greșeală de arbitru, sâmbătă, la meciul amical dintre echipa sa, TSV 1860 München, la care evoluează și Maximilian Nicu, și VFR Aalen, scor 3-0, informează AFP.

Incidentul a avut loc în primele minute ale reprizei secunde, când arbitrul a făcut o mișcare cu brațul înainte de a fluiera o oprire a jocului. Involuntar, centralul l-a lovit violent cu cotul în nas pe Bierofka.

Fotbalistul a mai jucat aproximativ un sfert de oră după incident, cu nasul însângerat, după care a părăsit terenul pentru a merge la spital.

„Nu m-aș fi gândit niciodată că un arbitru poate accidenta un jucător”, a declarat tehnicianul Alexander Schmidt.