PORTUGALIA a învins OLANDA și va întâlni Cehia în sferturile EURO 2012

Publicat: 18 06. 2012, 09:44
Actualizat: 18 06. 2012, 09:44

PORTUGALIA a învins OLANDA și s-a calificat în sferturile de finală ale EURO 2012, unde va întâlni Cehia. Cristiano Ronaldo a reușit primele sale goluri la EURO 2012 în minutele 28 și 74, după ce  Van der Vaart a deschis scorul în minutul 11.

Cehia – Portugalia se dispută joi, 21 iunie, de la 21.45

DESFĂȘURAREA LIVE TEXT A PARTIDEI

Portugalia a acumulat trei puncte în primele două etape, după înfrângerea în fața Germaniei (0-1) și victoria cu emoții în fața Danemarcei (3-2). Portughezii se pot califica și cu o înfrângere la un gol diferență dacă Germania învinge Danemarca.

Olanda a pierdut ambele partide pe care le-a disputat până acum la EURO 2012, cu Danemarca (0-1) și cu Germania (1-2), dar păstrează încă șanse la calificarea în sferturile de finală. Batavii au nevoie de victorie la cel puțin două goluri diferență și de o victorie a Germaniei în al doilea meci al grupei.

EURO 2012 PROGRAM. TVR 1, TVR 2, TVR HD și euro2012.tvrinfo.ro transmit meciurile de la CE