Andrei Pavel, în turul 2 la Open România

Publicat: 15 02. 2012, 10:26
Actualizat: 19 07. 2012, 23:01
Tenismanul Andrei Pavel s-a calificat, astăzi, în turul al doilea al turneului BCR Open România, după ce l-a învins, scor 7-5, 7-5, pe spaniolul Oscar Hernandez.

Pavel a câștigat primul set după ce a reușit două break-uri (4-5, 5-6), deși spaniolul se distanțase la începutul meciului la 4-2. În setul al doilea, românul a reușit un break prin care a dus scorul la 2-1, dar spaniolul a revenit egalând la 5. În cele din urmă, Pavel s-a impus în setul al doilea cu 7-5.

Adversarul lui Pavel în turul al doilea va fi italianul Potito Starace, care s-a impus, tot astăzi, în primul tur, în fața belgianului Kristof Vliegen, scor 3-5, 7-5, 6-2.