Băsescu: Sunt fericit că naționala a câștigat trei puncte cu acest meci

Publicat: 15 02. 2012, 09:42
Actualizat: 01 08. 2012, 14:41
Președintele Traian Băsescu a declarat, miercuri seara, la finalul meciului România-Slovenia, disputat pe stadionul Dan Păltinișanu din Timișoara, că este fericit că naționala României a câștigat trei puncte cu acest meci, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Întrebat de ziariști ce părere a avut despre meci, președintele a spus că nu este specialist să comenteze, dar e fericit că naționala României a câștigat trei puncte cu acest meci.

"Nu comentez acest meci pentru că nu sunt eu specialist, întrebați de la alții. Ce să vă spun? E bine că Naționala a câștigat trei puncte”, a spus președintele Băsescu.

În pauza dintre cele două reprize, președintele Traian Băsescu a vorbit cu spectatorii, a dat autografe, a salutat publicul care s-a apropiat de locul său din tribună și a acceptat să fie fotografiat. Pe perioada celor 15 minute de pauză, Băsescu s-a întâlnit și cu finul său, primarul Aradului Gheorghe Falcă.

În timpul celor două reprize, președintele a ovaționat alături de public, la fiecare ocazie de gol pe care a avut-o în teren naționala României.

Înainte de începerea meciului, Traian Băsescu dădea ca pronostic 2-0 în favoarea României. (Mediafax)