Ferguson riscă sancțiuni pentru că ar fi făcut gesturi obscene

Publicat: 15 02. 2012, 11:48
Actualizat: 25 07. 2012, 16:50
Tehnicianul formației Manchester United, Alex Ferguson, riscă să fie sancționat de federația engleză pentru că ar fi făcut gesturi obscene către suporterii echipei adverse, sâmbătă, la meciul din deplasare cu Reading, câștigat cu scorul de 2-0, informează Daily Mail.

Potrivit sursei citate, Ferguson, furios că arbitrul Steve Bennett a arătat patru minute de prelungire, în condițiile în care Manchester United conducea cu scorul de 1-0, a făcut primul gest când Cristiano Ronaldo a marcat al doilea gol al echipei sale, în minutul 90.

"Tot ce am făcut a fost să îmi arăt ușurarea, pentru că am câștigat unul din cele mai dificile meciuri ale sezonului", a declarat Ferguson.Tehnicianul a mai fost suspendat recent și a fost amendat cu suma de 5.000 de lire sterline pentru că a a folosit "un limbaj abuziv" la Bolton.