Primul politician care a primit-o la el pe Simona Halep. Țiriac și Ilie Năstase au mers cu ea

Publicat: 09 10. 2017, 17:30
Actualizat: 09 10. 2017, 17:32

Simona Halep este însoțită de foștii mari tenismeni români, Ilie Năstase și Ion Țiriac. Halep a ajuns la Palatul Victoria în jurul orei 16.

Calificarea în finala turneului de la Beijing i-a adus Simonei Halep prima poziție în clasamentul mondial la tenis feminin. WTA a actualizat situația la general, iar românca a devansat-o pe Garbine Muguruza.
Simona Halep este al 25-lea lider din ierarhiei WTA, fiind prima tenismenă din România care ocupă această poziție. WTA a actualizat clasmentul, iar Halep a acumulat 6175 de puncte, podiumul fiind completat de Garbine Muguruza, cu 6135, și Karolina Pliskova, cu 5605.

Din nefericire, Simona Halep a pierdut finala turneului de la Beijing. Caroline Garcia s-a impus cu 6-4, 7-6 și a câștigat trofeul. Marele meci al Simonei a fost însă partida de sâmbătă cu Ostapenko, meci ce a dus-o pe primul loc în clasamentul mondial.