Prima pagină » Coronavirus » O tânără din România a fost dată jos din avion pentru că a refuzat să-și schimbe bandana din bumbac cu o mască chirurgicală: „Democrația a murit!” (VIDEO)

O tânără din România a fost dată jos din avion pentru că a refuzat să-și schimbe bandana din bumbac cu o mască chirurgicală: „Democrația a murit!” (VIDEO)

O tânără din România a fost dată jos din avion pentru că a refuzat să-și schimbe bandana din bumbac cu o mască chirurgicală: „Democrația a murit!” (VIDEO)

O tânără din România a fost dată jos din avion pentru că a refuzat să-și schimbe bandana din bumbac cu o mască chirurgicală:„Democrația a murit!”, a scris tânăra pe pagina sa de Facebook.

Incidentul s-a produs pe Aeroportul din Frankfurt, unde tânăra se îmbarcase în avion pentru a călători în Suedia. Însățitorii de zbor au chemat poliția din aeroport.

Tânăra nu purta mască chirurgicală

Lufthansa tocmai m-a obligat să folosesc o mască chirurgicală la bord, în timp ce folosirea măștilor de pânză autofabricate este încă permisă… Cred că logica Corona este: dacă arată ca o mască chirurgicală pe fața ta, te ajută în mod magic împotriva coronavirusului! Aș spune să presărăm și câteva practici voodoo și câteva rugăciuni deasupra și nimic nu vă poate atinge în timp ce stați aproape unul de celălalt în avioane!”, a scris Adina Dumitrașcu pe pagina ei de Facebook.

Tânăra s-a filmat mai apoi în aeroportul din Frankfurt, susținând că angajații companiei aeriene au chemat poliția pentru a o da jos din avion.

„Am fost forțată să părăsesc aeronav.Democrația a murit”, a scris pe pagina sa de Facebook, Adina Dumitrașcu.

În ultimele 24 de ore, GCS a raportat 2.466 de cazuri noi de COVID-19 în România, la numai 8.040 de teste efectuate. Peste 30% dintre testele efectuate în 24 de ore sunt pozitive. 59 de persoane bolnave de Covid-19 au decedat, iar la Terapie Intesnivă sunt îngrijiți 757 de pacienți infectați cu SARS-CoV-2. În București au fost raportate 581 de cazuri noi, iar rata de incidență în Capitală, din ultimele 14 zile este de 3,19 la mia de locuitori.

Recomandarea video

Mediafax
Vorbea despre Lucifer și putere absolută”: mărturii tulburătoare în cazul triplei crime din Târgu Jiu
Digi24
Noi date privind tripla crimă din Târgu Jiu. Femeia găsită moartă fusese cu doar o zi înainte la poliție. Ce a reclamat victima
Cancan.ro
Veste DEZASTRUOASĂ pentru clienții Digi! Cresc TOATE abonamentele. Notificarea pe care au primit-o TOȚI consumatorii RCS RDS
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Europa, abandonată în brațele lui Putin? Prognoza unui fost șef al spionajului românesc după ce SUA au întors spatele UE
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Fotografii demult uitate cu Oana Roman. Cum arăta vedeta când lucra în aviație
Digi24
VIDEO. Încăierare masivă între două familii de români, la Dortmund
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Ce se întâmplă doctore
Cu greu o mai recunoști acum pe această artistă. E celebră, dar nu mai arată deloc așa. Mulți nu își dau seama cine este
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Vara vine cu deschiderea circulației pe un nou lot de pe Autostrada A0. Secțiunea dintre Afumați și Cernica va fi deschisă
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Activitățile care te ajută să îmbătrânești sănătos fără efort fizic