Prima pagină » Alegeri parlamentare » ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Ioana Constantin, PMP: Am votat pentru o Românie puternică, prosperă, unită

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Ioana Constantin, PMP: Am votat pentru o Românie puternică, prosperă, unită

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Ioana Constantin, PMP: Am votat pentru o Românie puternică, prosperă, unită

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Ioana Constantin, candidat PMP pentru Camera Deputaților, a votat duminică în primele ore de la deschiderea urnelor, la Școala Gimnazială „Geo Bogza” din Sectorul 1 al Capitalei.

Ioana Constantin susține că a votat „pentru o Românie puternică, prosperă, unită”.

”Votul este sărbătoarea democrației. Mișcăm România prin vot! Am votat devreme în această dimineață, cu încredere. E un vot important nu atât pentru politicieni, cât pentru România. Azi decidem următorii 4 ani. Azi decidem cum va arăta România în fiecare zi, în următorii 4 ani. Am votat pentru o Românie puternică, prosperă, unită. Am votat pentru competență, pentru transparență, pentru oameni care iubesc și respectă România”, a scris Ioana Constantin pe Facebook.

”Se votează în siguranță. O prezență ridicată la vot azi înseamnă o Românie puternică. Mergeți la vot, oriunde vă aflați. E un vot pentru noi toți. La mulți ani tuturor sărbătoriților!”, a mai precizat Ioana Constantin.

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Kelemen Hunor: Am votat pentru o reprezentare puternică pentru comunitatea noastră

ALEGERI PARLAMENTARE 2020. Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a declarat duminică, la ieşirea de la urne, că aşteaptă de la viitorul Parlament „stabilitate politică, predictibilitate şi mai puţine certuri inutile”.

„Am votat pentru o reprezentare puternică pentru comunitatea noastră. Aştept de la viitorul Parlament stabilitate politică, predictibilitate politică şi, bineînţeles, o aplecare, când e vorba de problemele cetăţenilor, şi mai puţine certuri inutile şi sterile. Aştept un buget, legea bugetului trebuie votată în acest an, imediat după instalarea Guvernului, aştept un buget extrem de bine fundamentat în care sănătatea, educaţia, investiţiile şi locurile de muncă vor fi susţinute şi protejate.

Aştept o stabilitate politică prin care se poate face ceea ce are nevoie societatea românească, pe de o parte, şi putem corecta tot ce nu a mers bine în această perioadă, mai ales în ultimul an, când pandemia a venit peste noi, nu numai peste noi, dar efectele se vor simţi poate încă ani buni”, a spus Kelemen Hunor.

Recomandarea video

Mediafax
Viktor Orban numește care este adevărata amenințare pentru Ungaria: „O sursă de pericol iminent”
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Prințul William îl voia pe Andrew alungat din familia regală „înainte ca situația să se agraveze”, după interviul despre relația acestuia cu Epstein
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Cum s-a transformat un deșert din nord-vestul Chinei într-un uriaș rezervor natural de carbon?