Prima pagină » Diverse » Poveste IMPRESIONANTĂ de viață. Fiul unei femei de serviciu din Suceava a ajuns director chiar la școala în care lucrează mama sa

Poveste IMPRESIONANTĂ de viață. Fiul unei femei de serviciu din Suceava a ajuns director chiar la școala în care lucrează mama sa

Poveste IMPRESIONANTĂ de viață. Fiul unei femei de serviciu din Suceava a ajuns director chiar la școala în care lucrează mama sa

Fiul unei femei de serviciu din localitatea Bilca, județul Suceava, a ajuns directorul școlii pe care a frecventat-o când era copil și în care mama sa a muncit din greu ca să-l țină la facultate.

Elena Negru a fost premianta clasei și a vrut să se facă învățătoare, dar a renunțat la visul său, după căsătorie. Cu toate acestea, a reușit să le insufle copiilor săi dragostea pentru carte, i-a purtat prin școli înalte și astăzi se bucură de fiecare realizare a lor.

„Am făcut și eu liceul, am învățat, am fost premiantă. M-am căsătorit și n-am mai mers mai departe. Visul meu era să fiu învățătoare. După aceea am cusut goblenuri. Când erau băieții în facultate, m-am angajat femeie de serviciu”, spune Elena Negru, potrivit postului local Intermedia.

Costică Negru, directorul școlii, se mândrește cu faptul că mama sa este femeie de serviciu.

„Da, mama mea este femeie de serviciu. Cu banii câștigați aici m-a ținut în școli, la liceu și la Universitatea de la Suceava.

Am făcut Facultatea de Istorie și Geografie. Am 22 de ani de vechime în învățământ. Nu doar mama lucrează în școală.

Și soția este alături de mine”, spune Costică Negru, directorul Școlii „George Tofan” din Bilca, Suceava.

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Iubita lui Cristiano Ronaldo, în costum de baie în vacanța din Golful Persic
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Iată cum căsătoria te poate feri de obezitate!