Prima pagină » Diverse » Showbiz » Rică Răducanu nu are acces la PENSIA lui. ”Mi-o confiscă”

Rică Răducanu nu are acces la PENSIA lui. ”Mi-o confiscă”

Rică Răducanu nu are acces la PENSIA lui. ”Mi-o confiscă”
Rică Răducanu nu are acces la pensia lui

Fostul portar Rică Răducanu, în vârstă de 77 de ani, a mărturisit că nu are acces la pensia lui și nici nu știe ce majorare a primit.

Rică Răducanu, fostul portar de legendă al fotbalului românesc, a mărturisit că nu știe dacă i s-a majorat pensia în urma deciziei guvernanților.

Acesta a explicat, pentru playtech.ro, că nu are acces la pensia sa, banii fiind pe mâna partenerei sale de viață, Ștefania.

Rică Răducanu nu are acces la pensia lui. ”Se teme să n-o pierd la păcănele, am viciul ăsta, am mai lăsat pe acolo mulți bani, mii de euro”

”Eu habar n-am, dacă mi s-a mai mărit pensia, soția știe, o s-o întreb. Ea mi-o confiscă, ea o gestionează lunar. Se teme să n-o pierd la păcănele, am viciul ăsta, am mai lăsat pe acolo mulți bani, mii de euro. Așa că ea o ia, ca să achite facturile la casă, la lumină, gaze, apă. Din ce rămâne, mai luăm medicamente, mâncare”, a detaliat Rică Răducanu.


Pentru aceeași sursă mai sus-menționată, Rivă Răducanu a povestit și cum a cunoscut-o pe soția sa și cum a ”agățat-o” pe stradă:

”Ei, am avut și eu succesul meu, la femei! Ce, eram mai fraier, ca alții? Mă descurcam. Jucam pe la Flacăra Roșie, plecam cu meciurile prin străinătate, aveam tricouri de firmă, eram înalt, frumușel, se uitau fetele lung după mine și ziceau: ”Ia uită-te la ăsta!”. Nu am cucerit-o pe soție cu vrăjeală, ca alții, dimpotrivă, eram direct. Cum mergeam eu așa, cu niște prieteni, pe stradă, prin zona Giulești, o văd pe ea. Îi zic, cu ceva curaj: ”Ce faci, păpușă, te invit la cofetărie, la o savarină?” Era o cofetărie prin zonă, o savarină costa cam 1, 6 lei, iar un suc de lămâie costa un leu. Am stat de vorbă, i-am povestit de ale mele, ea, de ale ei. Ne-am potrivit la vorbă, râdeam… Ce mi-a plăcut la ea? Fizic, nimic, cam nasoală! Dar, nouă, ăstora înalți, ne plac femeile scunde. Ea avea vreo 1, 67 m, iar eu, peste 1, 90 m. Dar, de atunci, am mai intrat și eu la apă”.

 

 

A debutat în presă la începutul anilor 2000. Este absolventă a Facultății de Litere din cadrul Universității București și a colaborat, de-a lungul anilor, cu numeroase publicații naționale ... vezi toate articolele
Mediafax
Mamele care sunt în concediu de creștere a copilului vor plăti CASS
Digi24
EXCLUSIV Statul a transformat o persoană fizică în azil. Mii de pacienți sunt dați de instituții unui bihorean, în locuința personală
Cancan.ro
Milionarul Mihai Bizu, care a încercat să-și înece soția în jacuzzi, și-a primit SENTINȚA! Cât va sta în spatele gratiilor
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
Adevarul
Fotografia sfâșietoare cu fetițele luate de ape în inundațiile catastrofale din Texas
Mediafax
Misterul se adâncește. Ministrul rus ar fi fost demis de Putin când era deja mort
Click
Vacanță cu rușine. Cum se fac de râs românii în locuri unde sunt primiți cu brațele deschise: „M-am bucurat că localnicii nu pot înțelege”
Wowbiz
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Antena 3
Mireasă din Vâlcea bătută de mire la nuntă, pentru că a supărat-o pe mama soacră. Ea a fost dusă la spital, el a continuat petrecerea
Digi24
Controverse privind moartea lui Roman Starovoit. Ministrul rus era deja mort când Vladimir Putin a anunțat că l-a demis
Cancan.ro
Ce PENSIE va avea Gigi Becali de la 1 august 2025, după noile măsuri fiscale anunțate de Guvernul Bolojan
Ce se întâmplă doctore
Cel mai bătrân bărbat din Anglia care a luat viagra are 102 ani. Care sunt efectele adverse ale „pilulei albastre”
observatornews.ro
ANM a actualizat prognoza meteo pentru următoarele 4 săptămâni. Vremea în România până pe 4 august
StirileKanalD
El este micuțul care a pierit lovit de mașină, în Bumbești-Jiu. Avea 3 ani și se plimba cu bicicleta, însoțit de mămica lui: "Să fii cuminte și curajos până ne vom revedea, sufletul meu"
KanalD
Un elev care a luat 9.90 la matematică, la bacalaureat, a depus contestație. De necrezut care a fost nota finală
Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
Promotor.ro
Titi Aur dă verdictul - Care sunt șoferii cei mai predispuși la accidente? - VIDEO
Descopera.ro
Descoperire arheologică UNICĂ în România chiar la malul Mării
Capital.ro
Cutremur în Dosarul Caracal după 6 ani. Cazul NU s-a încheiat. Telefonul Luizei...
Evz.ro
Gustul verii la borcan. Cum prepari cea mai aromată dulceață de caise
A1
Artist celebru din România a sărit la bătaie în timpul concertului său. Ce s-a întâmplat între el și un fan
Stirile Kanal D
VIDEO România se topește! Cod roșu de caniculă în Capitală și în 15 județe. Mesaj Ro-Alert după ce au fost anunțate temperaturi de peste 40 de grade la umbră: „Evitați deplasările”
Kfetele
Ce s-a întâmplat cu cei 3 pui de urs, lăsați orfani, odată cu împușcarea mamei lor, de către autorități? Turistul italian care a fost ucis de aceasta, a avut un sfârșit tragic
RadioImpuls
Patricia, adevărul pe care l-a ascuns în emisiune. NU te-ai fi așteptat: "Am făcut ce am simțit și nu îmi pare rău". CONFESIUNEA care a aruncat totul în aer. Ce a spus fosta concurentă din Casa Iubirii despre Moldo
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Eu am părul negru, nevastă-mea e blondă, iar copilul a ieșit roșcat
Descopera.ro
Familiile sărace din România nu pot susține costurile educației copiilor