Prima pagină » Emisiuni » Altceva Podcast » GABRIEL DOROBANȚU, o poveste trăită în consens cu melodia „Mi-e dragă viața”. EXCLUSIV la ALTCEVA CU ADRIAN ARTENE

GABRIEL DOROBANȚU, o poveste trăită în consens cu melodia „Mi-e dragă viața”. EXCLUSIV la ALTCEVA CU ADRIAN ARTENE

GABRIEL DOROBANȚU, o poveste trăită în consens cu melodia „Mi-e dragă viața”. EXCLUSIV la ALTCEVA CU ADRIAN ARTENE

Gabriel Dorobanțu este mai mult decât o personalitate importantă din peisajul muzical românesc. Gabriel Dorobanțu este o stare, un fel de a fi perfect construit de sunetele muzicale pe care a avut priceperea să le emită armonios în cei peste 40 de ani de carieră.

„Atunci când spunem Gabriel Dorobanțu, subit ne vine în minte imaginea artistului cu părul negru, des și creț, cu un zâmbet parcă desenat, mereu la fel, un bărbat elegant atât la suflet, cât și la port. Ne mai vin în minte, de asemenea, inconfundabilele linii melodice ale șlagărelor „Să nu vii iar să mă cauți” sau „Hai vino iar în gara noastră mica”, piese cunoscute de generații întregi și ascultate de o lume întreagă, din Irlanda și până în Argentina. Personal, recunosc, mi-am dorit să aflu mai multe despre OMUL Gabriel Dorobanțu, de aceea, iată că sâmbătă, 28 septembrie, marele artist este protagonistul celui mai nou episod de podcast „Altceva cu Adrian Artene”, episod care va avea premiera începând cu ora 19:00, pe canalul oficial de Youtube!”, declară Adrian Artene.

Față în față cu Adrian Artene, artistul și-a deschis sufletul, și-a desconspirat ecuația împlinirii, și-a amintit cu lacrimi în ochi de mama domniei sale, a vorbit despre Dumnezeu și despre muzică, și și-a povestit copilăria.

Episodul acesta, în care este invitat Gabriel Dorobanțu, episod care va avea premiera pe 28 septembrie, cu începere de la ora 19:00, rămâne scris în cartea de istorie a muzicii din România pentru că este un fel de biografie a celui care poartă, Grație Divinității, una dintre cele mai puternice voci artistice din România, din toate timpurile.

ABONEAZĂ-TE la canalul de Youtube „Altceva cu Adrian Artene”, pornește notificările, pentru că în fiecare sâmbătă de la ora 19:00, ai ocazia să descoperi în PREMIERĂ, ALTCEVA, un podcast care-ți antrenează mintea și-ți hrănește sufletului.

Conținutul „Altceva cu Adrian Artene” poate fi urmărit și pe conturile de FacebookInstagramTik Tok, dar și pe grupul de WhatsApp.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Horoscop 5 decembrie 2025: O zi intensă cu vești care răstoarnă planuri
Digi24
Dmitri Medvedev amenință „nebuna Uniune Europeană”: confiscarea activelor rusești ar fi echivalentă cu un act ce justifică războiul
Cancan.ro
Fiica nelegitimă a lui Putin, recunoscută de niște ucraineni în Paris. IREAL ce s-a întâmplat imediat după
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
„Îți place să trăiești în Europa?”. Un jurnalist ucrainean a abordat-o pe presupusa fiică a lui Putin la Paris / Ea spune că îi pare „foarte rău” pentru războiul din Ucraina
Click
Val de angajări în mai multe orașe din România. Domeniile în care se caută personal fără experiență
Digi24
Rusia va ajunge la granița României, diplomatic sau prin arme, amenință Vladimir Putin
Cancan.ro
DOLIU în presă! A murit jurnalistul Mihai Stănescu
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cea mai bine vândută mașină din România, în noiembrie: Doar bulgarii mai cumpără acest model
Descopera.ro
SUCUL care face MINUNI pentru corp peste noapte
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Ziua în care Alexandru Ioan Cuza a introdus învăţământul obligatoriu şi gratuit. Ce păţeau părinţii care nu se supuneau legii