Isteria declanșată de jocul Pokemon Go se extinde pe tot globul, iar în America câțiva polițiști au fost la un pas să devină victimele unui șofer care se juca în timp ce conducea cu viteză mare, scrie Promotor.
Clipul video a fost suprins de camera aflată pe uniforma unui ofițer de poliție din orașul american Baltimore.
În timp ce se pregăteau să plece, după ce fuseseră solicitați la o adresă, mașina celor trei a fost lovită puternic de un șofer care juca Pokemon Go.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului
instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu
pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul
nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția
la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.