Prima pagină » Diverse » Aflat în VACANȚĂ în Japonia, acest turist a fost „săltat” de polițiști din cauza hainelor. Cum era îmbrăcat, de fapt

Aflat în VACANȚĂ în Japonia, acest turist a fost „săltat” de polițiști din cauza hainelor. Cum era îmbrăcat, de fapt

Aflat în VACANȚĂ în Japonia, acest turist a fost „săltat” de polițiști din cauza hainelor. Cum era îmbrăcat, de fapt

Un turist australian era în vacanță în Japonia, și, după ce își petrecuse ziua pe plajă înainte de a se îndrepta către magazin, a fost oprit de poliție pentru „indecență publică”.

Turan William Salis, din Australia, călătorește prin Japonia și își postează experiențele pe conturile sale de socializare. Una dintre aceste interacțiuni a inclus un schimb de replici cu un ofițer de poliție în ceea ce pare a fi un magazin alimentar, relatează Daily Star.

Turan, cunoscut sub numele de ShearingShedVlogs pe TikTok, a spus că a fost pe plajă și că se plimba în aer liber înainte ca ofițerul să-l oprească.

Creatorul de conținut pe rețelele de socializare a transmis live streaming în acel moment și a dezvăluit că i s-a permis să continue fluxul după ce și-a predat pașaportul polițistului.

Folosind funcția de înregistrare vocală de pe Google Translate, ofițerul a spus.

„Aș dori să vorbesc cu tine acum. Te plimbai cu partea superioară a corpului gol?”

Turan a răspuns: „Da, fără cămașă, fără cămașă da. Pantaloni scurți da, dar fără acest lucru [arătând spre vârful vestei]. Am venit de la plajă, am înotat.”

Ofițerul a explicat: „Nu aveți voie să ieșiți în bustul gol în oraș”.

Turan și-a cerut imediat scuze, susținând că nu cunoștea această lege și l-a asigurat pe ofițer că era doar topless pentru că înotase.

Clipul, care a fost vizionat de peste 5,4 milioane de ori, a generat un răspuns mixt, deoarece unii oameni au susținut că legile privind indecența publică sunt comune în multe locuri.

Unul a spus: „Mi-au oprit soțul și l-au pus să-și pună cămașa la loc, deși el o scosese pentru a ajuta o femeie care sângera”.

„Este o interacțiune minunată. Există, bariera lingvistică, dar conversația e atât de respectuoasă”, a adăugat un alt utilizator.

Un altul a comentat: „Uimitor cât de utile pot fi telefoanele pentru astfel de lucruri”

Răspunzând comentariilor despre aplicație, autorul postării a adăugat: „Nu l-aș fi înțeles altfel dacă mi-ar fi vorbit în japoneză”.

SURSA FOTO: TikTok

Recomandarea video

Mediafax
Singurul aparat electrocasnic, prezent în orice casă, pe care trebuie să-l scoatem din priză atunci când plouă. Nu este smartphone-ul
Digi24
De ce a tăcut Vladimir Putin când a fost provocat de Donald Trump în legătură cu Venezuela: „Totul este subordonat acestui obiectiv”
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Prosport.ro
Soția a apărat-o public pe amantă: „Nu e distrugătoare de casă”. Cum arată
Adevarul
„Asistăm la sfârșitul unei ere și asta privește și România”. Americanii schimbă regulile jocului: cine urmează după Venezuela
Mediafax
De ce este mai bine să evităm plata cu cardul? Explicația experților și a 71 de studii
Click
Vali Vijelie și impozitul pe cele 30 de apartamente. Cât scoate din buzunar anual pentru locuințele sale
Cancan.ro
Ce alți milionari români se aflau pe lista ucigașilor lui Adrian Kreiner. Thriller real cu filaj dintr-un pod părăsit!
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mașina care a bătut Dacia Bigster în competitia „MAȘINA ANULUI 2026”
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Liderii politici din Groenlanda spun clar și răspicat: „Nu vrem să fim americani”