Prima pagină » Diverse » Showbiz » Problemele de sănătate cu care se confruntă Tora Vasilescu. ”NU EXISTĂ LEAC, pentru că sunt cauze diferite”

Problemele de sănătate cu care se confruntă Tora Vasilescu. ”NU EXISTĂ LEAC, pentru că sunt cauze diferite”

Problemele de sănătate cu care se confruntă Tora Vasilescu. ”NU EXISTĂ LEAC, pentru că sunt cauze diferite”
Problemele de sănătate cu care se confruntă Tora Vasilescu

Tora Vasilescu a vorbit despre problemele de sănătate cu care se confruntă. ”Nu există leac, pentru că sunt cauze diferite” , a declarat renumita artistă.

Actrița Tora Vasilescu a împlinit 73 de ani în data de 22 martie anul acesta. Are în spate o carieră artistică de peste 45 de ani. Actrița a cucerit generații după generații de români cu talentul său actoricesc, dar și cu frumusețea sa cu totul aparte.

Renumita artistă a acordat un interviu pentru revista Viva în care, printre altele, a făcut declarații și despre starea sa de sănătate. Actrița are tensiune oscilantă și tinitus, suferințe despre care a oferit mai multe detalii pentru sursa citată anterior.

Problemele de sănătate cu care se confruntă Tora Vasilescu.  ”Am niște suferințe, pe care le duc cu mine”

”Am o zi bună, una mai puțin bună. Am niște suferințe, pe care le duc cu mine. Am o tensiune oscilantă. În funcție de tensiune, am, ciclic, tinitus, care e un țiuit, un fel de sâsâit pe care îl aud în circulația sanguină a creierului și pe care am citit că o treime dintre americani îl au. Nu există leac, pentru că sunt cauze diferite. La tezele de doctorat, mi-a spus un mare doctor, 145 de cauze s-au descoperit”, a explicat Tora Vasilescu pentru sursa mai sus-menționată.

”Toamna trecută am fost la Milano; un doctor îmi spunea despre desomatizare, fiecare doctor cu ideile lui. Am încercat și cu plante, dar mi-a zis mie un medic că nu mai sunt de plante. Plantele sunt bune, dar trebuie să te ții de ele și înainte de a te îmbolnăvi. Cum să stai la gripă cu un ceai? Nu prea merge. Sigur că placebo e foarte important. Dacă noi am crede, am avea puterea de a ne vindeca singuri. Lucrul cu tine însuți e important”, a adăugat binecunoscuta actriță.

Recomandarea video

Mediafax
Școli închise din cauza vremii nefavorabile, Cursuri suspendate joi și vineri
Digi24
„Întâi tragem, apoi punem întrebări”. Vechea regulă a Armatei daneze valabilă și în cazul unei invazii armate a SUA în Groenlanda
Cancan.ro
Răsturnare de situație în cazul bărbaților din Arad care au sărit de pe bloc! Vecinii lor rup tăcerea: 'Avea bănişori, dar da...
Prosport.ro
La 42 de ani, campioana e bănuită că se iubește cu un bărbat mai tânăr cu 20 de ani
Adevarul
Ce mesaj îi transmite Trump lui Putin după ce SUA au confiscat două petroliere în Europa și Caraibe
Mediafax
Cât costă în România treningul purtat de Maduro în momentul arestării. Stocul produsului s-a epuizat în mai multe țări
Click
Horoscop joi, 8 ianuarie. Leii primesc vești apăsătoare, Scorpionii află secrete
Digi24
Ce răni au suferit Maduro şi soţia lui în timp ce încercau să fugă de forţele americane
Cancan.ro
Femeie de 47 de ani, găsită moartă în apartamentul în care s-a cazat în vacanța de iarnă. A mers de 2 ori la Camera de Gardă, dar medicii au trimis-o acasă
Ce se întâmplă doctore
Stana Izbașa sfidează bătrânețea. La 56 de ani, artista din Banat se simte și arată cu 20 de ani mai tânără
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Șoferii cu vârsta peste 70 de ani vor fi supuși unor teste oftalmologice la fiecare trei ani
Descopera.ro
Care e mai sănătos: ceaiul sau cafeaua?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Vânătorul către Scufiţa Roşie: - Pentru că îmi place de tine, o să-ți îndeplinesc trei dorințe!
Descopera.ro
Un crater din Canada, numit și „Ochiul din Quebec”, arată extrem de ciudat