Prima pagină » Diverse » TRAGEDIE. Angajată găsită spânzurată în clădirea a Consiliului Judeţean Vaslui

TRAGEDIE. Angajată găsită spânzurată în clădirea a Consiliului Judeţean Vaslui

TRAGEDIE. Angajată găsită spânzurată în clădirea a Consiliului Judeţean Vaslui

O angajată a Consiliului Județean (CJ) Vaslui a fost găsită, luni, spânzurată în biroul din clădirea instituției. Femeia încuiase ușa biroului, înainte să recurgă la acest gest. De altfel, potrivit unor surse din cadrul anchetatorilor, femeia a fost găsită după ce angajații au spart ușa.

„Am fost sesizați la ora 15:15. Este vorba de o femeie în vârstă de 50 de ani” – a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Vaslui, Bogdan Gheorghiță, pentru Mediafax.

Polițiștii vasluieni au demarat cercetările, pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs nefericitul eveniment şi dacă este vorba de o sinucidere.

„S-a deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă” – a mai spus Bogdan Gheorghiță.

FOTO: vremeanoua.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Are toate avizele, dar stă blocat. Cine a oprit proiectul Bala
Digi24
Doi neozeelandezi au pedalat pe lângă Dunăre „de la izvor până la mare” și au documentat cea mai mare problemă din această vară
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Tragedie la Spitalul Universitar! Un medic rezident de 28 de ani a murit după ce s-a aruncat de la etaj
Prosport.ro
Bernadette Szocs, poze incendiare de la piscină! Ce mesaj a postat frumoasa sportivă
Adevarul
A fost salvat de două ori de la înec, dar s-a întors în mare cu steagul roșu arborat. Explicația psihologului
Mediafax
Gară imensă de 14,5 miliarde de euro, FĂRĂ aer condiționat! Proiectul care sfidează orice așteptare
Click
Vedeta PRO Tv care și-a pierdut părinții răpuși de cancer, unul după altul: „Au murit amândoi sub ochii mei”
Digi24
Cum a ajuns un medic din Tulcea, specializat în oncologie şi hematologie pediatrică, să lucreze în construcţii, ca muncitor necalificat
Cancan.ro
Orașele din România în care sunt anunțate ninsori în septembrie, potrivit meteorologilor Accuweather
Ce se întâmplă doctore
Îl mai ții minte pe Vierme de la Animal X? Cum arată acum, la 42 de ani, și cu ce se ocupă! E schimbat total și mulți nu l-au mai recunoscut
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Licitație pentru mașini electrice la Onești. Cum arată cerințele tehnice pentru cele șapte vehicule?
Descopera.ro
Mulți greșesc: Cum calculezi corect câți ani are câinele tău?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – De ce ai burta așa mare? – Am mâncat 10 sarmale
Descopera.ro
Agenții AI se chinuie să producă cercetări științifice originale, arată un nou studiu