Prima pagină » Media » Modificări la Antena 3. Ce atribuții a preluat Mihai Gâdea și cine a fost numit director executiv. “Voi construi o nouă structură în zona de conținut”

Modificări la Antena 3. Ce atribuții a preluat Mihai Gâdea și cine a fost numit director executiv. “Voi construi o nouă structură în zona de conținut”

Modificări la Antena 3. Ce atribuții a preluat Mihai Gâdea și cine a fost numit director executiv. “Voi construi o nouă structură în zona de conținut”

Modificări în structura de organizare la Antena 3. Potrivit unui comunicat oficial al postului TV, Adrian Ursu a fost numit director executiv, în timp ce atribuțiile editoriale trec în grija lui Mihai Gâdea.

Antena 3 are planuri mari pentru anul 2021, iar proiectele de dezvoltare și lansarea de noi linii de business sunt marile provări ale echipei postului de televiziune. În aceste condiții, anumite modificări în structura de organizare erau obligatorii.

Astfel, Începând din această lună, în structura de conducere a postului partener CNN, Adrian Ursu va ocupa poziţia de Director Executiv cu atribuţii de dezvoltare, vânzări şi proiecte speciale, Alin Romaşcan si Ela Ţane îşi vor continua atribuţiile de coordonare în domeniile Operaţional şi, respectiv, Administrare afaceri. Atribuţiile editoriale vor fi gestionate direct de Mihai Gâdea, Preşedinte – Director General.

Pentru a pune în practică noua strategie editorială, adaptată să susţină parteneriatele noastre internaţionale, voi gestiona direct atribuţiile editoriale. Voi construi în scurtă vreme o nouă structură în zona de conţinut”, a spus Mihai Gâdea.

Mihai Gâdea: “Sunt convins că…”

Totodată, Mihai Gâdea le-a transmis colegilor săi gândul cu care porneşte în acest an: ”Sunt convins că ştim cu toţii că putem să ne atingem obiectivele doar împreună. Echipa de conducere va lucra laolaltă astfel încât să ne bucurăm de recunoașterea publicului, de satisfacția reuşitelor profesionale și de atmosfera în care lucrăm!”.

În 2013, Adrian Ursu a fost numit director editorial al Intact Media Group, funcție din care coordona politica editorială a instituţiilor media din grupul Intact şi va integra proiectele jurnalistice ale grupului atât în print, cât şi în televiziune, radio şi online.

Apoi, în 2019, când Antena 3 și redacția Observatorului s-au separat, Adrian Ursu a rămas la coordonarea editorială a Antena 3, potrivit paginademedia.ro.

Recomandarea video

Mediafax
Fermierii anunță un protest uriaș împotriva Guvernului Bolojan! „Agricultura riscă un colaps generalizat”
Digi24
VIDEO Zelenski, reacție virală după atacul din Venezuela. Președintele ucrainean a izbucnit în ras și i-a făcut o sugestie lui
Cancan.ro
Cât costă treningul purtat de Nicolas Maduro când a fost capturat. NU se mai găsește în magazine!
Prosport.ro
De ce nu a mai plecat Andreea Bălan în vacanță de Revelion pentru prima dată în 10 ani!
Adevarul
Cum îți cresc pensia punctele de stabilitate: ce sunt și cine beneficiază de ele în 2026
Mediafax
Hărțuirea online devine infracțiune în Republica Moldova. Sunt pedepsite penal și amenințările la adresa jurnaliștilor
Click
Orașul din Europa care a fost invadat de români. 8 din 10 turiști sunt din țara noastră: „E scris în limba română peste tot”
Digi24
Haos în Bulgaria după trecerea la euro. Oamenii s-au trezit că, deși vor să plătească în euro, sunt refuzați de comercianți
Cancan.ro
Dan Petrescu dezminte zvonurile! Antrenorul nu suferă de cancer, de fapt: 'Totul este în regulă!'
Ce se întâmplă doctore
Cum arată femeia care i-a luat mințile lui Enrique Iglesias. L-a făcut tată pentru a patra oară
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Ultima rudă a păsării dodo, observată într-o pădure tropicală îndepărtată din Samoa
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Frica de abandon: rădăcini, manifestări și drumul spre vindecare