Prima pagină » Știri politice » H.D. Hartamann: „Problema fundamentală este că pe Victor PONTA nu are cu cine. Poporul nu e pregătit să-l asculte”

H.D. Hartamann: „Problema fundamentală este că pe Victor PONTA nu are cu cine. Poporul nu e pregătit să-l asculte”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, H. D. Hartmann, profiler, analist și jurnalist, a discutat despre maturizarea lui Victor Ponta, în ideea unei candidaturi la alegerile prezidențiale. În schimb, Crin Antonescu nu a deschis ziarele americane, consideră Hartamann.

„Victor Ponta, el a maturizat în câteva luni, a insularizat în interiorul lui, în câteva luni ce n-a făcut Crin Antonescu în 20 de ani,  ce n-a făcut Iohannis în 30 de ani,  ce n-a făcut Băsescu în 50 de ani. Băsescu a pornit ca securist și a terminat ca securist. Victor Ponta are însă o problemă de credibilitate enormă. El este singurul revoluționar. … Eu l-aș vota pe el. Problema fundamentală este că el nu are cui să se adreseze, pentru că tu ai jumate din țară, exact cum spune Crin Antonescu, care minte se duce, linge clanțele europene și zice șefa m-au luat ăștia m-a băgat în pușcărie! Șefa, rușii aie e o minciună, iar toți ăștia pro- europenii, lingăcioșii și măcănitorii de democrație mint că îl cheamă Nicușor Dan, că-l cheamă Crin Antonescu, că îl cheamă nu mai știu cine. Ăștia mint. Uitați-vă în loc ca președintele interimar al României, domnul Bolojan, celebru Bolojan, să vorbească cu lideri internaționali, că se întâmplă pacea de la Ucraina, el o numește pe Odobeasca, pe acea nulitate absolută de politică externă. Da. Și după aia o sună pe Maia Sandu, altă nulitate. … Deci, vedeți, problema fundamentală este că pe Victor Ponta nu are cu cine. Poporul nu e pregătit să-l asculte. Poporul ar fi pregătit pentru revoluționar.”, a spus Ponta.

„După 20 de ani de minciuni europene și de măcănitori de democrație care n-au făcut nimic în viață decât să mintă România că ce bine este cu Uniunea Europeană, da, vine Victor Ponta rupe rândurile. El fiind fost socialist de stânga. El a fost nevoluționar de stângă. Îl știu de la 20 de ani. E un tip chiar de stânga. E cu sângele fierbe. El e roșu și vine spune sa stai, că lumea se schimbă. Nu e ca a descoperit el că lumea se schimbă, că și Crin Anton putea s-o descopere. Doar să deschidă ziarele americane. Da, el, săracul, nu e. El e cu Bruxelles, cu Lipăitul, cu LA, cu lu lu românii, cu rușii. Vezi că sunt rușii ăia care votează pe Georgescu. Nu, nu, nu e nimeni cu rușii, da, așa cum zicea că suntem cu ruși, că l că-l votam atunci PSD-ul, pe Ponta, ce dădeau oamenii lui pro-europenii lui, că noi, de stânga, eu sunt de stângă. Eu mă recunosc că de stânga. Când votăm pe Ponta, noi eram cu rușii. Acuma nu mai e Ponta. Acuma e Georgescu. La el întotdeauna trebuie să fie un rus. Înțelegi că el n-are altă definiție, și nici Nicușor Dan n-are altă definiție.”, a mai spus Hartmann.

„Victor Ponta vine și spune aici avem problema. Americanul, blondul ăla, imensul ăla, că e mare, s-a mai și îngrășat între timp, ăla spune numai America, domnule, dar nu atacă democrația. Nu-ți vine nimeni de la Bruxelles, nu -i dă nimeni lui voie de la Bruxelles să-i dea lecții dă cu capul de pereți pe oricine încearcă să înșele America. Victor Ponta a învățat-o. A deschis față de Crin Antonescu, a deschis ziarele.”, a mai spus H.D. Hartmann.

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Avem IMAGINILE momentului! Apropiații lui Bolojan fac strategii într-un restaurant discret din București, în toiul crizei politice
Digi24
Doi pensionari au devenit milionari în euro după ce au dat statul în judecată în urma unor lucrări împotriva inundațiilor
Cancan.ro
A murit Lucian Isar, fostul concurent de la Românii au talent. Avea doar 44 de ani 😢
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, apariție incendiară! Costumul de baie i-a scos în evidență formele generoase
Adevarul
Cum justifică parlamentarii liberali anti-Bolojan susținerea pentru Guvernul Veștea: „PNL nu mai vorbește despre interesul național, ci despre interes de partid”
Mediafax
VESTE BUNĂ pentru toți românii! Ce se va întâmpla cu facturile la gaze naturale de la 1 iulie
Click
Andreea Aradits, mesaj sfâșietor pentru fiul său, Eric: „Sper că într-o zi te voi vedea din nou”
Digi24
„Benzinăria Moscovei” este în flăcări. Ucraina a atacat una dintre cele mai mari rafinării din Rusia. Mesajul lui Zelenski
Cancan.ro
ULTIMUL mesaj al Mariei, tânăra de 21 de ani care a fost aruncată în gol fără coardă de siguranță. Și-ar fi prevestit moartea 😲
Ce se întâmplă doctore
Care a fost, de fapt, cauza morții turistului german care a intrat în apa mării la Mamaia. Legiștii au rămas șocați
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Armele secrete ale Ucrainei: Tancurile vechi devin letale cu „creier” UE
Descopera.ro
O planetă potențial locuibilă la doar 10 ani-lumină de Pământ!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Domnule doctor, eu tot văd capre negre!
Descopera.ro
Averile celor mai bogați oameni din lume au ajuns la un nivel record