Prima pagină » Gândul Live! » GÂNDUL LIVE. Accident grav pe A3. Un autoturism a intrat în plin în mașina de Poliție. Unul dintre agenți, transportat de urgență la spital

GÂNDUL LIVE. Accident grav pe A3. Un autoturism a intrat în plin în mașina de Poliție. Unul dintre agenți, transportat de urgență la spital

Un polițist a fost grav rănit în timp ce se afla într-o misiune pe autostrada București-Ploiești. Agentul a ajuns la spital după ce un autoturism a intrat în plin în mașina de poliție, aflată pe banda de urgență.

Doi polițiști au intervenit în gestionarea unui accident produs pe A3. În acest timp, un autoturism a intrat în plin în mașina de Poliție, proiectând-o în cei doi agenți.

În timp ce unul dintre agenți scria actele pentru acident pe capota mașinii, un Iveco a intrat în plin în autospeciala de Poliție.

În urma impactului, unui dintre ei a ajuns în șanț și picioarele i-au fost fracturate.

Șoferul vinovat de accident are 22 de ani și se pare că era cu ochii în telefon la momentul producerii accidentului.

GÂNDUL LIVE. Grav accident în județul Vaslui, soldat cu doi morți

Un accident grav s-a produs marți, 17 noiembrie, în județul Vaslui, în apropiere de Negrești, pe raza localității Buhăiești.

Mai multe echipaje de intervenție au ajuns la fața locului, dar răniții nu au mai putut fi salvați, din cauza rănilor grave.

Traficul în zonă a fost restricționat.

„În cursul acestei dimineţi, în jurul orei 06.30, poliţiştii rutieri au fost sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier cu victime, pe DN 15 D, pe raza localităţii Vultureşti, judeţul Vaslui. În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, respectiv un autoturism înmatriculat în judeţul Constanţa, condus de un bărbat de 59 de ani, şi un alt autoturism, înmatriculat în judeţul Vaslui, condus de un bărbat de 52 de ani. În urma acestui accident, a rezultat decesul a doi bărbaţi, în vârstă de 50, respectiv 52 de ani, ambii ocupanţi ai autoturismului de Vaslui”, au precizat reprezentanţii IPJ Vaslui.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
România dă lovitura la Locarno! „Nu e locul tău aici” câștigă Leopardul de Aur
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra în UE. Scenariul unirii cu România, analizat de presa internațională
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Vacanța de vară se mută în toamnă. Cât costă un concediu în septembrie
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Afecțiuni medicale din cauza cărora șoferii pot ajunge la închisoare. Problema e tratamentul, nu boala
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Avertisment pentru proprietarii de câini: apa aparent liniștită poate ascunde pericole mortale