Prima pagină » Față în față » VIDEO | A crescut foarte mult cererea de apartamente spațioase și bine făcute

VIDEO | A crescut foarte mult cererea de apartamente spațioase și bine făcute

Andrei Diaconescu, Co-Founder & Co-CEO One United Properties, a fost invitatul lui Ion Cristoiu într-o ediție transmisă live de Gândul. Acesta spune că pandemia i-a ajutat în legătură cu vânzarea de apartamente, căci oamenii au căutat locuințe mai spațioase și bine făcute. Urmăriți aici, integral, emisiunea „Față în față cu Ion Cristoiu”

Întrebat cum au decurs lucrurile în timpul pandemiei, Andrei Diaconescu a declarat că „la început a fost terifiant. Sunt o grămadă de incertitudini, toate lucrurile din lume se pot întâmpla. În realitate, pandemia a fost un lucru extraordinar pentru noi. A crescut foarte mult cererea de apartamente de calitate, iar războiul nu ne-a afectat.”

„Pandemia a modificat câteva lucrurile în ceea ce privește nevoile oamenilor. Aceștia au avut nevoie de un spațiu mai mare. S-a creat nevoie de o cameră în plus.

E un lux să ai un birou special. De obicei, e un dormitor pe care îl facem și birou.

A crescut apetitul de apartamente spațioase și bine făcute. Evident, cei mai mulți oameni doresc să locuiască în centru, însă trebuie să își și permită”, a mai precizat acesta.

Emisiunea o puteți urmări pe gandul.ro, pe pagina de Facebook Gândul și pe canalul de YouTube Gândul.

Recomandarea video

Mediafax
„Vorbea despre Lucifer și putere absolută”: mărturii tulburătoare în cazul triplei crime din Târgu Jiu
Digi24
Frații Tate vor să se mute la Cluj-Napoca și să cumpere un hotel celebru, clădire istorică, unde să locuiască. Ce spune primăria
Cancan.ro
Veste DEZASTRUOASĂ pentru clienții Digi! Cresc TOATE abonamentele. Notificarea pe care au primit-o TOȚI consumatorii RCS RDS
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
De ce cresc temerile privind o posibilă confruntare între Rusia și NATO. Unde poate ataca Putin
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Reacția lui Ion Cassian, după ce Monica Tatoiu a spus că Irinel Columbeanu a fost „băiatul lui tata”: „Nu a escrocat pe nimeni, nu l-a văzut nimeni pe holurile DNA”
Digi24
Serviciile britanice dezvăluie, în premieră, câți ruși au fost uciși în războiul din Ucraina
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Azi e celebră, dar nu mai arată deloc așa. Mulți nu își dau seama cine este! Poți ghici din prima?
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Chinezii au șocat Salonul Auto din 2026 cu această mașină extremă
Descopera.ro
Care este cea mai RARĂ culoare din natură?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Arheologii au descoperit cele mai vechi unelte de lemn din istoria omenirii