03 mart. 2015, 14:52
Minunea de la Dorohoi: „Toată lumea vine că de ce am făcut așa ceva? Îmi făceau rapoarte pe la primărie, dar în curtea mea, eu decid. Statuia nu aduce nimănui niciun dezavantaj”
Dimitrie Răchită, un bătrân din Dorohoi și-a ridicat în fața casei o statuie ce-l reprezintă chiar pe el.