Prima pagină » Publicitate » (P) Zile norocoase pentru clienții Praktiker România: 3 mașini au fost deja câștigate!

(P) Zile norocoase pentru clienții Praktiker România: 3 mașini au fost deja câștigate!

București, 12 septembrie 2012 – Trei români au aflat deja că în magazinele Praktiker România ai noroc chiar și fără coșari. După numai 6 zile de la lansarea campaniei aniversare, Romică Mihai Zaharia (Iași), Costel Mihalcea (Galați) și Ana Popa (Târgu Mureș) au devenit fericiții proprietari ai câte unei mașini Skoda Citigo. În acest moment, la Praktiker au mai rămas 7 mașini, dar și zeci de mii de alte premii, care își așteaptă câștigătorii până pe 26 septembrie 2012.

Pe 6 septembrie, retailerul german de DIY a lansat campania aniversară de 10 ani, prin intermediul căreia le oferă clienților săi posibilitatea de a câștiga premii instant. Astfel, toți cei care fac cumpărături în valoare de minim 100 lei primesc la casa de marcat un card răzuibil care le poate aduce premii consistente. În aceeași zi, Romică Mihai Zaharia, din Iași, a devenit proprietarul unei mașini Skoda Citigo.

„Văzusem niște afișe cu Praktiker prin oraș, dar nu știam exact ce se întâmplă. Am mers, însă, să iau materiale pentru casă, pentru că suntem în renovări în acest moment. Mi s-a părut foarte drăguț că am primit un tichet împreună cu bonul fiscal, dar nu am avut răbdare să-l răzuiesc pe loc. Când am văzut că am câștigat o mașină, am crezut că este o glumă. Mulțumesc, Praktiker, pentru această surpriză!”, mărturisește Romică Zaharia.

„Ne bucurăm că primele zile de campanie au fost atât de norocoase pentru clienții noștri. Până în prezent, am înregistrat deja zeci de mii de câștigători și, până pe 26 septembrie, alte zeci de mii de carduri câștigătoare îi așteaptă în magazinele noastre. Pe lângă premii, cei care ne calcă pragul pot găsi și o gamă variată de produse la prețuri aniversare. Este modul nostru de a ne răsplăti clienții pentru fidelitatea lor. Dorim ca aniversarea Praktiker în România să rămână o amintire plăcută pentru ei.”, declară Cornelia Gheorghe, Director Achiziții Praktiker România.

7 mașini Skoda Citigo, 110 de tablete Samsung, 205 de smartphone-uri și alte zeci de mii de cadouri surpriză mai pot fi câștigate de către cei care achiziționează produse în valoare de minim 100 lei din magazinele Praktiker, până pe 26 septembrie. Mai multe detalii despre campanie se pot găsi pe pagina de Facebook (www.facebook.com/PraktikerRomania) sau pe site-ul companiei (www.praktiker.ro).


Despre Praktiker
În România, Praktiker s-a impus ca lider al pieței de DIY, fiind cel mai cunoscut brand în rândul consumatorilor români, cu un nivel de notorietate de peste 97%. În prezent, compania are 27 magazine în 23 de orașe din țară. Oferta Praktiker România cuprinde peste 40.000 de produse, incluzând: materiale de construcții, decorațiuni pentru interior și exterior; produse sanitare; mobilă; electronice și electrocasnice; produse pentru grădinărit.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
7 miniștri interimari ai cabinetului demis Bolojan au mandatele expirate de 24 de zile. Nici președintele Nicușor Dan nu are o soluție
Digi24
Germania le cere cetățenilor săi să părăsească cât mai curând teritoriul Rusiei
Cancan.ro
A confundat BAC-ul cu NUBA! Cum s-a putut îmbrăca un elev din Mehedinți la Bacalaureat depășește orice imaginație
Prosport.ro
Ioana Țiriac, apariție exotică! Moștenitoarea imperiului Țiriac s-a afișat cu abdomenul la vedere într-un cadru spectaculos
Adevarul
„Am mâncat parizer trei săptămâni după o zi de excursie”. Reportaj din județul unde vacanța e considerată o ironie
Mediafax
AUR a făcut anunțul! Începe demersurile pentru SUSPENDAREA lui Nicușor Dan și cere alegeri anticipate
Click
Ce diferență de vârstă este între Paula Chirilă și Dan Giuvelic: „L-am întrebat câți ani are și am zis aoleu”
Digi24
„Nu o recunosc”. Scandal uriaș în jurul Maiei Sandu: salarii de mii de euro, CV-uri falsificate și verișoare în funcții publice
Cancan.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Ce se întâmplă doctore
Magda Pălimariu, imagini spectaculoase din vacanța în Grecia. Prezentatoarea a cucerit fanii cu apariția în costum de baie
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Descopera.ro
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Oamenii de știință au descoperit ceva neașteptat la supervulcanul din Yellowstone