Prima pagină » Coronavirus » CORONAVIRUS. Tarom nu mai zboară spre Chișinău. Care sunt alte două destinații anunțate

CORONAVIRUS. Tarom nu mai zboară spre Chișinău. Care sunt alte două destinații anunțate

CORONAVIRUS. Tarom nu mai zboară spre Chișinău. Care sunt alte două destinații anunțate

Tarom suspendă cursele către și dinspre Amman, începând de luni, 16 martie 2020, anunță compania aeriană națională pe Facebook. Sâmbătă, a anunțat că la fel se va întâmpla și cu zborurile spre Chișinău și Serbia.

Decizia legată de Amman vine ca urmare a restricțiilor de intrare în Iordania impuse de către autoritățile acestei țări în vederea limitării pandemiei COVID-19.

Toți pasagerii afectați de suspendarea acestor curse pot opta pentru reprogramarea pentru date ulterioare a călătoriilor, fără penalizare sau rambursarea integrală a biletelor/tronsoanelor neutilizate.

Pentru efectuarea modificărilor, pasagerii sunt rugați să contacteze agentul emitent sau orice agenție Tarom, precizează compania aeriană.

Tarom nu mai zboară nici spre Chișinău și Belgrad

Tarom a anunțat, sâmbătă, că nu va mai zbura și spre Chişinău şi Belgrad, până pe 31 martie, cursele fiind anulate din cauza restricţiilor impuse de Republica Moldova şi Serbia, potrivit Mediafax.

Cursele operate de companie de stat Tarom spre Belgrad şi Chişinău au fost anulate în intervalul 16-31 martie.

Decizia a fost determinată de interdicţiile de intrare în ţară ale autorităţilor din Serbia şi din Republica Moldova.

Tarom anunțase, recent, că anulează și cursele spre Israel, din cauza măsurilor stricte din Tel Aviv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Prea mult STRES? De ce ai nevoie de o pauză chiar azi
Digi24
Mesaje de „La mulți ani” pentru Sfânta Maria 2026: Urări pe care să le trimiți sărbătoriților pe 15 august
Cancan.ro
Cu ce se ocupă acum pensionarul de pe Transfăgărășan? Incidentul deosebit de GRAV care l-a retrogradat din funcție. Avem detalii 💣
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
Cum au reușit 24 de iepuri să cucerească un întreg continent și să provoace dezastre. „Invazia începută în 1859 continuă și astăzi”
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
A murit mama Ancăi Alexandrescu. Prezentatoarea TV trece prin clipe extrem de grele
Digi24
Cum a pregătit Rusia „trupe de șoc” care să creeze haos în Rep. Moldova: Un plan pus la cale din „Silicon Valley”-ul Kremlinului
Cancan.ro
650 lei amendă pentru toți pietonii din România care fac acest lucru în timp ce traversează strada, pe zebră. Mulți consideră că este un gest normal, dar legea spune altceva
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Un studiu, în premieră, dezvăluie că doar o oră în plus de somn îi ajută pe studenți să aibă note mai bune
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
„Looksmaxing”: Ce sunt serviciile care promit să „măsoare” frumusețea