Prima pagină » Diverse » Showbiz » FINAL de an școlar demn de Cartea Recordurilor pentru Ela Crăciun

FINAL de an școlar demn de Cartea Recordurilor pentru Ela Crăciun

Marian Popescu
FINAL de an școlar demn de Cartea Recordurilor pentru Ela Crăciun

Puține sunt mamele care chiar au parte de tot fastul posibil, atunci când vine vorba despre festivitățile școlare. Anul acesta, Ela Crăciun a marcat sfârșitul de an școlar cu 3 serbări, 3 ceremonii, 3 diplome, la 3 forme de învățământ diferite, toate pentru a-și susține necondiționat cei 3 copii, care s-au asigurat că mama lor va fi pe rând prezentă alături de ei la grădiniță, școală generală și liceu.

Ela Crăciun și fiul său, Nicho

„Am plâns si de tristețe, dar și de bucurie. Alesia a fost extrem de norocoasă și a avut o învățătoare minunată, din toate punctele de vedere. Este o persona blândă, bună și răbdătoare care a știut cum să le dea aripi micuților noștri. În ultimii 5 ani, Alesia a stat mai mult la școală decât acasă și contează enorm pentru un tânăr în formare să se simtă iubit, înțeles, să îi fie valorificate aptitudinile și să se dezvolte într-un mediu în care primește tot ce e mai bun. Mă uit cu mândrie la ea cum se transformă într-o domnișoară ,,rebelă”, dar în ochii mei va rămâne întotdeauna fetița mea sensibilă, cu inima bună”, declara Ela Crăciun pe pagina sa din social media, despre finalul de an școlar trăit alături de fiica sa Alesia.

Cea de-a doua serbare a fost cea a mezinului familiei, Nicholas, care la vârsta de 4 ani a avut grijă să își emoționeze mama până la lacrimi, încă de la grădiniță: ,,Mă topeam de drag în scaun când îl auzeam cum își spune rolul. Am fost uimită să văd că are emoții, pentru că de obicei e foarte sigur pe el. M-a cucerit cu fiecare cuvințel și, mai ales, la fiecare privire ghidușă de pe scenă”, mărturisea Ela Crăciun.

Ela Crăciun și fiica sa, Alesia

Ceremonia finală a fost asigurată de primul său născut, Alex, care anul acesta a terminat clasa a 10-a. Primele emoții ca mamă le-a simțit alături de el, motiv pentru celebra prezentatoare tv să cadă și de această dată pradă emoțiilor și să realizeze de fapt cât de importantă este prezența sa în viața copiilor, cărora le-a dedicat cercetări intensive în materie de parenting, totul pentru a le asigura o creștere frumoasă și sănătoasă.

„Dacă pe Alesia și Nicho încă îi mai țin în brațe, Alex e cel care mă ține pe mine. Astăzi a terminat al doilea an de liceu, cu o medie de care sunt foarte mândră. După festivitatea de premiere am ieșit la o prăjitură și ne-am luat astfel practic rămas bun, înainte ca el să plece în vacanță la bunici”, încheia seria relatărilor despre finalul de an școlar Ela Crăciun.

Ela Crăciun și fiul său cel mare, Alex

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cum ne pot afecta pielea primele raze de Soare de după iarnă?