Prima pagină » Diverse » Ce studii are Cătălin Avrămuță, cunoscut ca „stegarul dac”: „Școala nu mi-a oferit ceea ce căutam eu”

Ce studii are Cătălin Avrămuță, cunoscut ca „stegarul dac”: „Școala nu mi-a oferit ceea ce căutam eu”

Ce studii are Cătălin Avrămuță, cunoscut ca

Cătălin Avrămuță, este cunoscut publicului drept „stegarul dac”, având în vedere modul său aparte de a protesta. Deși mulți se miră atunci când îl văd pe Avrămuță urcat pe diferite construcții din Capitală, puțini ar bănui că acesta a absolvit mai multe facultăți. 

„Stegarul dac”, pe numele său real, Cătălin Avrămuță, este cunoscut ca fiind unul dintre cei mai atipici protestatari. Acesta se îmbracă adesea în port popular și poartă după sine un steag al României. În ultimii ani, Avrămuță a fost nelipsit de la manifestațiile publice, iar de multe ori s-a urcat pe clădiri din Capitală pentru a-și exprima nemulțumirile. Gestul său a necesitat de cele mai multe ori implicarea autorităților, iar la un moment dat „stegarul dac” a fost transportat la Spitalul Obregia.

Ce studii are Cătălin Avrămuță, cunoscut ca „stegarul dac”. Puțini și-ar închipui că Avrămuță are de fapt studii superioare și a absolvit, de fapt, patru facultăți: drept, management, matematică-informatică și finanțe bănci și are chiar și studii post-universitare, după cum a dezvăluit în emisiunea online a lui Dan Diaconescu.

„Am făcut școală, familia spune că am făcut prea multă școală. Am făcut patru facultăți: matematică, informatică, drept administrativ, finanțe bănci și două post-universitare – una cu canadienii. Școală am, dar am studiat și separat de școală, deoarece școala nu mi-a oferit ceea ce căutam eu.

Căutările mele au fost altele, au fost cunoașterea profundă a vieții, iar școala a fost o încercare, o tentativă să înțeleg lumea. Îmi imaginam eu că școala e știință, că te pune în legătură cu adevărul, dar este decât începutul adevărului. Am terminat facultatea și de profesorat, deci puteam să fiu profesor de matematică și informatică, dar am venit în București, m-am căsătorit și am urmat facultățile. Am și SNSPA – management”.

Citește și:

„Stegarul DAC” s-a urcat pe zidul Băncii Naționale, la puțin timp după ce Călin Georgescu și-a depus candidatura la prezidențiale

„Stegarul dac” s-a URCAT pe macaraua de la Păcii. Trafic blocat spre centrul Bucureștiului. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului

„Stegarul Dac” s-a urcat pe un stâlp în fața Palatului Parlamentului

Recomandarea video

Mediafax
Trump majorează tarifele globale la 15% după înfrângerea de la Curtea Supremă
Digi24
Expert american în securitate: România este a treia cea mai importantă țară din NATO. Întotdeauna va avea prezență militară a SUA
Cancan.ro
Din ce face bani Cristian Boureanu acum, după ce s-a retras din politică. Ce avere are Faimosul de la Survivor, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Eleonora, una dintre cele mai frumoase jurnaliste, a atras privirile la meci
Adevarul
Românii alimentează mașinile cu carburanți în Ungaria din cauza prețurilor mari din țară
Mediafax
Ministrul Sănătății declașează un control la nivel național: Nu funcționează doar cu vorba bună
Click
Desertul favorit al Elenei Ceaușescu. Folosea o rețetă secretă de fiecare dată: „Mi-a arătat de la A până la Z”
Digi24
Gafa comisă de ruși prin care o rețea uriașă de contrabandă cu petrol a fost demascată. „Așa au făcut avere oligarhii” din Rusia
Cancan.ro
Surpriză! Câți bani primește Cătălin Măruță pentru noul contract. Ia mai mult decât la Pro TV
Ce se întâmplă doctore
Cine o mai știe pe Irina Reisler? S-a schimbat total după ce a slăbit 50 de kg! Vreme de două decenii a reușit să mențină acest rezultat formidabil
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Video / ISU Călărași scoate la intervenție utilajul ucrainean care trece prin zăpadă ca un tanc
Descopera.ro
Cum au devenit dușmani Rusia și Germania?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -– Te-am văzut în vis, erai dezbrăcată!
Descopera.ro
Ar putea fi monogamia calea către fericire? Iată ce spune știința despre satisfacția în cuplu!