Prima pagină » Actualitate » „Stegarul dac” s-a URCAT pe macaraua de la Păcii. Trafic blocat spre centrul Bucureștiului. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului

„Stegarul dac” s-a URCAT pe macaraua de la Păcii. Trafic blocat spre centrul Bucureștiului. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului

Traficul a fost blocat duminică dimineață pe Bulevardul Iuliu Maniu, după ce un individ, cunoscut drept „stegarul dac”, s-a urcat, iar, pe macaraua de la Păcii.

Un echipaj de pompiieri s-a deplasat la fața locului și au încercat să îl convingă pe „stegarul dac” să coboare de pe macara. În acest timp, autoritățile au închis acea porțiune de dru

Vestea referitoare la incident a fost dată de un membru al comunității „Info Trafic Bucuresti si Ilfov”, care a anunțat pe grupul de Facebook că Stegarul Dac s-a urcat, iar, pe macaraua de la Păcii.

Bărbatul a făcut anunțul la ora 09:19:

„Iar s-a urcat acest domn pe macaraua de la Pacii. Au venit pompierii și poliția, probabil se va închide traficul pe Iuliu Maniu sens spre București.” se arată în postarea cetățeanului.

Cinci linii STB au fost deviate

Societatea de Transport București anunță că cinci linii sunt deviate în zona Bd.Iuliu Maniu/ Str. Valea Cascadelor: liniile 62, 63, 136, 137 și 138.

STB a făcut anunțul duminică, 22 decembrie, la ora 09:26, într-o postare pe pagina X „STB SA Clienti” (fost Twitter):

Liniile 62, 63, 136, 137 și 138 sunt deviate în zona Bd.Iuliu Maniu/ Str. Valea Cascadelor. Cauza: incident pe traseu.

Cine este „stegarul dac”

Nu este prima dată când „stegarul dac”, pe numele său real Cezar Cătălin Avrămuță, s-a urcat pe macaraua de la Păcii. Acesta a mai făcut acest gest și la data de 8 decembrie, când traficul rutier de pe Bd. Iuliu Maniu, între Păcii și Apusului, a fost blocat mai multe ore.

Negociatorii l-au convins, într-un sfârșit să coboare, iar individul a fost transportat la Spitalul Clinic de Psihiatrie „Profesor Doctor Alexandru Obregia”.

La data de 10 decembrie, Stegarul s-a urcat pe un stâlp de iluminat din fața Casei Poporului, pe Bulevardul Libertății. Traficul din zona Pieței Constituției, acolo unde este și Târgul de Crăciun București, a fost paralizat zeci de minute.

FOTO: Facebook/ Info Trafic Bucuresti si Ilfov

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Cum va fi vremea în primele zile din 2026?