Prima pagină » ALEGERI 2024 » Elena Lasconi: ,,Îmi pare rău pentru domnul Ciucă. Am văzut că există DOAR pseudo-încercări de a comunica cu USR-ul”

Elena Lasconi: ,,Îmi pare rău pentru domnul Ciucă. Am văzut că există DOAR pseudo-încercări de a comunica cu USR-ul”

Elena Lasconi spune că Nicolae Ciucă, candidatul liberalilor, că nu are cum să ajungă în turul 2, având în vedere sondajele actuale. ,,Eu am zis că ușa USR-ului este deschisă, că putem să construim, dar am văzut că există doar pseudo-încercări de a comunica cu USR-ul.”

Domnul Ciucă nu are cum să intre (nr. în turul 2), este deja pe locul cinci sau șase, dacă nu mă înșel. Îmi pare rău pentru domnul Ciucă. Eu am zis că ușa USR-ului este deschisă, că putem să construim, dar am văzut că există doar pseudo-încercări de a comunica cu USR-ul. Eu consider că lucrurile astea se fac, nu se vorbesc, a declarat Elena Lasconi la Prima TV.

Cât despre o guvernare cu PNL, în care s-ar întoarce Klaus Iohannis, Elena Lasconi a spus că: ,,Klaus Iohannis trebuie să se detașeze de PNL dacă mai dorește ca PNL-ul să rămână în istoria recentă, pentru că a făcut foarte mult rău acestui partid și a făcut mult rău și țării. Este cel mai pesedist președinte de dreapta.”

CITEȘTE ȘI:

Elena Lasconi, despre Klaus Iohannis: Pentru oameni cred că o să rămână cu eticheta de arogant, de leneş

Recomandarea video

Mediafax
24 de ore de Cod roșu în Carpații Meridionali și de Curbură. Rafale de 120 km / h
Digi24
Ceasuri Rolex, lingouri de aur și o diplomație „decimată din interior”. Cum funcționează politica externă a Americii în era Trump 2.0
Cancan.ro
Cât costă rochia purtată de Mirabela Grădinaru la Digi24. De ce a atras atenția tuturor
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Marea hidrocentrală Lotru–Ciunget, capodopera energetică ascunsă în Carpați. A fost numită cea mai grandioasă din Europa
Mediafax
Un incident apare din ce în ce mai des în avioanele de pasageri. Ce fac unii călători și cum reacționează personalul
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Care este mâncarea preferată a lui Nicușor Dan. Mirabela Grădinaru: „Nu ajung să ating calitatea sau gustul mâncării din copilărie”
Cancan.ro
Alex Bodi continuă scandalul aprins cu Ramona Olaru! Musculosul nu se lasă: 'O să aduc eu amintiri de la Agronomie când
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Nemții au desenat viitoarea Dacia C-Neo. Viziunea unui tuner axat pe modelele mărcii
Descopera.ro
Ce lichide să nu verși niciodată în chiuvetă și de ce?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Industria frumuseții s-a transformat într-un univers religios, care cere credință