Prima pagină » Bancuri » BANC | Bulă și Sfântul Petru

BANC | Bulă și Sfântul Petru

BANC | Bulă și Sfântul Petru

Nu rata bancul de astăzi… cu Bulă, care moare și ajunge la porțile Raiului, iar Sfântul Petru, care veghea la intrare, îl întâmpină:

– Bine-ai venit, fiule! Cum te numești și ce făceai pe Pământ?
– Sunt Bulă și am fost 15 ani șofer de taxi.
– Bravo, fiule! Ai făcut o treabă bună! Uite, o pelerină de mătase și un sceptru de aur, poți intra!
Uimit și fericit, Bulă ia premiile și intră în Rai. La scurt timp, vine un preot bătrân, cu privirea senină și barba albă. Același ritual:
– Bine-ai venit, fiule! Cum te numești și ce făceai pe Pământ?
– Mă numesc Ion și am fost preot timp de 25 de ani.
– Bravo, fiule! Uite, poftim o pelerină de in și un toiag de lemn, poți intra!
– Cum vine asta? Taximetristului i-ai dat un sceptru de aur și o pelerină de mătase, iar mie doar un toiag de lemn și o pelerină de in? Am fost preot! Am condus slujbe și am predicat! Ce nedreptate!
– Dragul meu, aici în Rai, evaluăm pe criterii de performanță. Când tu predicai, oamenii din biserică dormeau… dar când Bulă conducea taxiul, toți din mașină se rugau intens!

Și încă o serie de glume pentru ca zâmbetul să fie mai mare

Banc cu Bulă | „Mamă, mamă, ia uite: pot să merg pe bicicletă fără mâini!”

Bulă are bicicletă nou. Într-o zi, vine la mama lui fericit:

– Mamă, mamă, ia uite: pot să merg pe bicicletă fără mâini!

– Bravo, Bulă! Dar ai grijă să nu cazi!

Mai trec câteva zile, iar vine Bulă la mama lui:

– Mamă, mamă, ia uite: pot să merg pe bicicletă fără … — Continuarea aici

Banc | Ce fac românii în Bulgaria, la all-inclusive

– Iubire, mai mergem în Bulgaria la all inclusive că mi-a plăcut maxim? Mai ales la restaurantul hotelului, bufetul suedez îți iei cât vrrei și ce vrei.

– Vai de mine, la ce rușine am tras cu tine nu mai ieșin nicăieri.

– Rușine? La ce te referi?… – Continuarea aici

CITEȘTE ȘI ALTE BANCURI:

Recomandarea video

Mediafax
Soloviov a numit-o pe Meloni „bestie sălbatică și idioată cu acte." Roma a reacționat imediat
Digi24
Lovitură pentru Germania. Rusia se pregătește să oprească livrările de țiței kazah prin conducta Drujba
Cancan.ro
De ce a lipsit nașul Aurelian Temișan de la nunta Andreei Bălan. Ce spune despre mariajul cu Victor Cornea
Prosport.ro
FOTO. Teodora Stoica a atras toate privirile într-o ținută mulată
Adevarul
Avertismentul unui general de top: România irosește programul de reînarmare SAFE și riscă să cadă în sfera de influență a Rusiei
Mediafax
Reacția specialiștilor din piață după ce instanța supremă a decis că dreptul de deducere al TVA nu se prescrie
Click
Țeapă uriașă pentru o româncă! Cum a rămas fără 25.000 de euro după vânzarea apartamentului: „Sunt disperată”
Digi24
Adevărul despre figura satanică cu cap de capră din imaginea lui Trump în chip de „Iisus”. „Ce naiba e creatura aia din mijloc”
Cancan.ro
A rupt tăcerea! Dan Alexa, răspuns scurt despre relația cu Andreea Popescu după divorț
Ce se întâmplă doctore
Adelina Chivu arată bestial la 44 de ani. Fosta prezentatoare tv, transformare uluitoare! Operațiile estetice au întinerit-o
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Chinezii mai lansează un atac asupra Dacia Bigster
Descopera.ro
NASA sacrifică un instrument pentru Voyager 1! Unde a ajuns acum nava spațială?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – M-am culcat aseară cu soţul Mariei! – Şi?!? la zi, cum e???
Descopera.ro
Astăzi se împlinesc 122 de ani de la naşterea omului care a dat lumii bomba atomică. Cinci inventatori care au ajuns să-şi regrete creaţiile