Prima pagină » Diverse » Călin Georgescu: Am declinat invitația lui Trump și Musk. Prioritatea mea este în țară

Călin Georgescu: Am declinat invitația lui Trump și Musk. Prioritatea mea este în țară

Călin Georgescu a explicat în emisiunea a lui Robert Turcescu la Metropola TV de ce a declinat invitațiile la ceremonia de inaugurare a celui de-al doilea mandat prezidențial a lui Donald Trump. Trump va prelua mandatul luni la Washington. Georgescu a dezvăluit că a primit oferta de a primi o invitație la eveniment atât din partea echipei lui Elon Musk, cât și de la cea a lui Donal Trump. Câștigătorul primului tur al alegerilor prezidențiale din România a declarat că prioritățile sale sunt în momentul de față în țară, în ciuda faptului că marele eveniment din Capitala SUA i-ar fi oferit oportunități de a lega relații politice și de a deschide uși și canale diplomatice.

Dați-mi voie doar două secunde (să vă explic). Domnul Turcescu, cel mai important e poporul român. Ce eu sunt eu? Sunt preocupat de ce se întâmplă aici. Aici este prioritatea. Într-adevăr, că atât echipa președintelui Trump, cât și din partea echipei lui Elon Musk, într-adevăr, că am fost întrebat dacă doresc să primesc o invitație. Și am declinat-o, pentru simplul fapt că sunt preocupat cu ce se întâmplă aici, a punctat Călin Georgescu.

Citiți și: ICCJ a încheiat judecarea contestației la anularea alegerilor și va da vineri DECIZIA. Georgescu. ”Sunt decis să merg până la capăt”. Ce spun avocații

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Șoc în Europa. Ungaria întoarce SPATELE Rusiei după era Orbán: „Le închidem ușa în nas”
Digi24
„Fără piraterie, Lavrov, doar afaceri”. Reacția Ucrainei după ce Moscova a acuzat-o de „terorism pur”
Cancan.ro
Scandal de zeci de mii de euro între o influenceriță și furnizorii ei de chinezării. Afacerea care trebuia să-i aducă profit s-a transformat într-un coșmar!
Prosport.ro
Americanii au văzut imaginile cu Simona Halep și Dorin Mateiu și au descris-o în doar două cuvinte
Adevarul
Cine e controversatul diacon Tudor Feodor Afanasov, care acuză un val de „rusofobie” în România și strânge dovezi ale discriminării etnicilor ruși
Mediafax
Rabla Auto 2026 începe pe 20 iulie. Actele necesare pentru înscriere
Click
Satul din România în care au mai rămas doar 20 de locuitori. Nu există nici magazin și nici medic. „Oamenii sunt pe cale de dispariție”
Digi24
China se pregătește în secret de prăbușirea regimului Putin și schimbarea puterii la Kremlin (WSJ)
Cancan.ro
Pensia poate crește cu peste 800 de lei pe lună. Condiția pe care trebuie să o îndeplinești
Ce se întâmplă doctore
Kate Middleton a făcut una dintre cele mai neașteptate alegeri vestimentare din ultimii ani. Cum a apărut la Wimbledon! A radiat după ce s-a vindecat de cancer
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cât dai pe Logan sau Puma după Rabla 2026? Prețurile Dacia, Ford, Renault, Opel, VW, Suzuki, Hyundai și Mazda
Descopera.ro
Ceva uimitor se întâmplă în corp atunci când bei cafea regulat
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă își duce BMW-ul în service: - Face un zgomot ciudat!
Descopera.ro
O nouă specie de dinozaur cu gâtul extrem de lung, descoperită datorită unui singur os