Prima pagină » Diverse » Showbiz » Câți bani vor primi de la Pro TV Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu. Cei trei vor fi noii jurați ai MasterChef

Câți bani vor primi de la Pro TV Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu. Cei trei vor fi noii jurați ai MasterChef

Câți bani vor primi de la Pro TV Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu. Cei trei vor fi noii jurați ai MasterChef
Câți bani vor primi de la Pro TV Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu. Cei trei vor fi noii jurați ai MasterChef

Informația potrivit căreia Sorin Bontea, Cătălin Scărlătescu şi Florin Dumitrescu revin la ProTV pentru a fi jurații MasterChef, după ce au plecat de la Antena1, a fost făcută publică.

Anunțul a fost o adevărată bucurie pentru fanii foștilor jurați de la Chefi la Cuțite, care abia așteaptă să îi revadă pe cei trei.

Se pare că șefii din Pache Protopopescu au făcut mari eforturi pentru a-i readuce pe Bontea, Scărlătescu și Dumitrescu în trust, iar acum au început să apară și informații privind banii pe care cei trei i-ar primi pentru asta.

Șefii de la ProTV ar fi plătit o sumă uriaşă pentru licența Survivor România, însă audienţele au fost depăşite constant de Antena 1 cu show-ul culinar Chefi la cuţite. La vremea respectivă juraţi erau Florin Dumitrescu, Sorin Bontea și Cătălin Scărlătescu.

Astfel, după ce bucătarii şi-au anunţat plecarea, producătorii au început să negocieze cu aceştia reîntoarcerea. Suma pe care au fost dispuşi să o plătească nu este una deloc mică. La Antena 1, chefii ar fi încasat aproximativ 300.000 de euro pe an, iar ProTV a decis să le acorde aproape de două ori mai mulți bani pentru a accepta să fie jurați la MasterChef România, arată ciao.ro.

MasterChef reîncepe cu foștii jurați de la Antena1

PRO TV a anunțat cine sunt jurații sezonului 9 MasterChef România. Este vorba despre Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu.

Revenirea celor trei bucătari pe micile ecrane este un șoc pentru toată lumea, mai ales chefii sunt implicați într-un scandal „la cuțite” cu fostul canal de televiziune pentru care au lucrat, respectiv Antena 1.

Anunțul cu privire la faptul că Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu vor fi noi jurați de la MasterChef România a fost făcut marți, de CEO Pro Tv (GÂNDUL a relatat despre acest subiect aici…)

Chefii sunt extrem de încântați de noua provocare, mai ales că, din punctul de vedere al lui Sorin Bontea, MasterChef este ca prima dragoste.

„Pentru mine, MasterChef este ca prima dragoste, care nu se uită niciodată. Aici a început totul. Aici mi-am cunoscut colegii, aici am avut primele întâlniri cu cei pasionați de arta culinară, aici am dat primele șorțuri, aici am reușit să găsim primii bucătari printre amatori, care azi activează cu succes în domeniu. Au trecut 12 ani de când am intrat prima oară în platoul MasterChef, e ca un nou început. Noi ne-am schimbat în acești ani, nu mai suntem la fel, am îmbătrânit, unii dintre noi, mai ales Scărlătescu, unii sunt mai serioși, mai ales Dumitrescu”, a spus Chef Sorin Bontea. Citește mai mult…

Recomandarea video

Mediafax
Alexei Navalnîi a fost otrăvit. Acuzații grave aduse Rusiei de cinci state europene
Digi24
Militarii NATO, învinși de ucraineni. Un exercițiu a arătat cum o echipă mică de operatori de drone a câștigat în fața aliaților
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Stubb: Imperialismul și expansiunea sunt înscrise în ADN-ul lui Putin și al Rusiei
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Zeci de tone pe apă: Cum sunt propulsate și plutesc blindatele militare amfibii
Descopera.ro
Cazul straniu al broaștelor care explodează. Ce s-a întâmplat în 2005 într-un oraș german?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Secretul extincției neanderthalienilor: Care ar fi fost o posibilă cauză pentru dispariția speciei?