Prima pagină » Diverse » Showbiz » De ce nu se va mai face America Express 2024. Lovitură pentru fanii reality show-ului de la Antena 1

De ce nu se va mai face America Express 2024. Lovitură pentru fanii reality show-ului de la Antena 1

De ce nu se va mai face America Express 2024. Lovitură pentru fanii reality show-ului de la Antena 1

America Express, unul dintre cele mai urmărite show-uri de televiziune, se va schimba radical. Mona Segall, producătoarea emisiunii, și-a anunțat echipa că nu mai este dispusă să expună pe toată lumea unui risc major, iar ediția următoare se va filma în Asia, scrie Cancan.

La sfârșitul lunii mai, concurenții au plecat spre Columbia, însă filmările au avut loc și în Ecuador sau Argentina. Din nefericire, întreaga echipă a avut probleme grave de securitate.

De ce nu se va mai face America Express 2024

“Securitatea în acest sezon a fost la cel mai înalt nivel. Cu toate acestea, nu au putut fi prevenite jafurile. Au fost multe momente în care situațiile ar fi putut fi terifiante dacă nu ar fi existat atâta pază și protecție. A fost dificil, motiv pentru care Mona a decis că nu vrea să mai filmeze în aceste țări și nici în America. A spus că nu vrea să mai expună nici concurenții și nici echipa la un asemenea stres. De aceea renunță la forma aceasta a proiectului. De anul viitor se va reveni la formatul Asia Express”, au dezvăluit surse din Antena 1, pentru CANCAN.RO.

Primele sezoane ale emisiunii s-au filmat în Asia, dar Mona Segall a simțit nevoia să reinventeze conceptul și a ales ca filmările să aibă loc în America. Prima ediție a fost filmată în Mexic, Guatemala și Columbia, iar câștigătorii au fost Cătălin Bordea și Nelu Cortea. Reality show-ul s-a bucurat de un succes mai mare decât oricare dintre celelalte sezoane, motiv pentru care celebra producătoare a decis că sezonul cu numărul șase să fie filmat tot în America.

Însă, după problemele cu care s-au confruntat în timpul filmărilor, se pare că emisiunea nu va mai fi filmată pe continentul american.

Recomandarea video

Mediafax
Zilele cu dezlegare la pește rămase până la Crăciun
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Capitala votează astăzi primarul general. S-au deschis secțiile de votare
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Prețuri „de colecție” la second-hand. De ce un obiect uzat costă mai mult decât unul nou?