Prima pagină » Diverse » Showbiz » Lili Sandu, despre DEPRESIA postnatală. ”Nu mă mai recunoșteam”

Lili Sandu, despre DEPRESIA postnatală. ”Nu mă mai recunoșteam”

Lili Sandu, despre DEPRESIA postnatală. ”Nu mă mai recunoșteam”
Lili Sandu, despre depresia postnatală

Lili Sandu, în vârstă de 45 de ani, a vorbit despre depresie postanală. Aceasta a explicat și cum a fost afectată relația sa cu partenerul de viață din acest motiv.

Lili Sandu și partenerul ei de viață, Silviu Țolu, formează unul dintre cele mai frumoase cupluri din showbiz. În data de 10 august 2020, Lili Sandu a devenit mămică pentru prima oară. Vedeta a adus pe lume un băiețel care a primit numele Thomas Jay. În luna noiembrie 2020, Lili Sandu și Silviu Țolu și-au botezat băiețelul.

În plan profesional, cariera lui Lili Sandu a început în anul 1995, a avut primul contact cu scena prin intermediul emisiunii ”Școala Vedetelor”, după care a colaborat cu trupa Trinity, împreună cu Ileana Lazariuc. Lili Sandu a avut o scurtă carieră solo până în anul 2009, iar apoi a plecat în SUA pentru a deveni actriță. Aceasta a apărut în câteva telenovele în România și a prezentat mai multe emisiuni TV.

Într-un interviu pentru revista Viva, Lili Sandu a vorbit despre depresia postanală și despre momentele mai puțin plăcute prin care a trecut după naștere.

Lili Sandu, despre depresia postnatală. ”M-a răvășit această perioadă”

”Eu nu am fost diagnosticată, am vorbit despre faptul că mi-a fost foarte greu, dar probabil venea pe fondul unei epuizări fizice și psihice. Nu mă mai recunoșteam, era o trecere spre viața de mamă și a durat până să mă obișnuiesc și să intru în acest statut. Am început să alerg în aer liber, îmi luam timp doar pentru mine, apoi vorbeam deschis cu oamenii din comunitatea mea și cu familia. E importantă susținerea familiei și să creadă că se întâmplă ceva cu tine, dar faptul că recunoști și simți că ai iubire și susținere din partea altora te ajută să mergi mai departe”, a mărturisit Lili Sandu.

Întrebată cum a afectat depresia postnatală relația sa de cuplu, Lili Sandu a răspuns:

”Am simțit asta, au fost niște ciudățenii: uneori, voiam timp pentru mine, dar nu îmi puteam lăsa copilul din brațe. M-a răvășit această perioadă. Sunt genul de mamă panicată: dacă face febră și trece peste 38.5, e grav. Altfel, sunt destul de cool cu Thomas, nu sunt nici foarte restrictivă, dar nici permisivă. Cu siguranță, Silviu a simțit stările, m-a ajutat că a fost acolo pentru mine”.

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rezultate oficiale alegeri București 2025. Ciprian Ciucu și Anca Alexandrescu conduc la numărul de voturi
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe