Prima pagină » Diverse » Showbiz » Veta Biriș spune lucrurilor pe nume. ”Nu-mi place întotdeauna ce se întâmplă pe scenă, se EXAGEREAZĂ cu circul”

Veta Biriș spune lucrurilor pe nume. ”Nu-mi place întotdeauna ce se întâmplă pe scenă, se EXAGEREAZĂ cu circul”

Veta Biriș spune lucrurilor pe nume. ”Nu-mi place întotdeauna ce se întâmplă pe scenă, se EXAGEREAZĂ cu circul”
Veta Biriș spune lucrurilor pe nume

Interpreta de muzică populară Veta Biriș, în vârstă de 75 de ani, a declarat că nu îi place întotdeauna ce se întâmplă pe scenă, la spectacole.

Veta Biriș este o interpretă de muzică populară de pe Valea Târnavei Mici, una dintre cele mai apreciate și mai îndrăgite artiste de folclor.

Artista este obișnuită să cânte live oriunde este invitată să susțină spectacole. Cântăreața de muzică populară a spus răspicat că nu suportă să facă playback și că dacă ar fi să se retragă din activitatea artistică acesta ar fi unul dintre motive.

Într-un interviu pentru publicația Formula AS, Veta Biriș a declarat, printre altele, că nu îi place întotdeauna ce se întâmplă la unel spectacole.

Veta Biriș spune lucrurilor pe nume. ”Sincer, doresc să nu mai văd astfel de spectacole”

”Planurile mele pentru anul acesta sunt să pot ajunge peste tot acolo unde mă invită. Sunt foarte solicitată și nu pot decât să mă bucur din tot sufletul pentru asta. Dar să știți că nu toate spectacolele sunt frumoase, nu-mi place întotdeauna ce se întâmplă pe scenă, se exagerează cu circul, cu fugitul jos, printre oameni, în sală, mie nu-mi place deloc. Sincer, doresc să nu mai văd astfel de spectacole”, a declarat Veta Biriș.

”Apoi, bucuriile trebuie să ni le facem noi. Pentru mine, cea mai mare bucurie este să fiu alături de-ai mei și de biserică. La noi, la țară, bucuriile-s mai limitate. Noi ne bucurăm să mergem duminica la biserică, să fim alături de copii, să mâncăm împreună, că încă mai păstrăm tradiția aceasta, să vină copiii la mama și la tata. Mie mi-e bine așa cum îi. Mă simt mulțumită cum sunt, iar mesajele frumoase, primite ca ecou la cântecele mele, îmi umplu sufletul de bucurie. Sunt ca o hrană cerească”, a mai spus interpreta de muzică populară.

Recomandarea video

Mediafax
Războiul din Orientul Mijlociu: A fost numit succesorul interimar al lui Khamenei / Fiul lui Khamenei, considerat succesor, ar fi fost eliminat
Digi24
„Articolul 5” al UE, clauza de apărare reciprocă mai amplă decât echivalentul NATO. Ce presupune și când a fost testat
Cancan.ro
5 zile la rând de ninsoare în aceste orașe din România, începând de marti, 10 martie, potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
Olivia, apariție în bikini: „A arătat aproape tot”
Adevarul
Riscă Iran să fie noul Vietnam al Americii? Expert în Orientul Mijlociu: „Au multe capacități necunoscute și rachete puternice”
Mediafax
Care a fost relația dintre Ali Khamenei și Nicolae Ceaușescu? Cei doi lideri s-au vizitat
Click
Vedete prinse în haosul din Dubai. Ce au povestit Georgiana Lobonț, Iustina Loghin și Liviu Vârciu: „Vreau acasă! România te iubesc”
Digi24
Țările în care se mută superbogații lumii. Unele destinații sunt surprinzătoare
Cancan.ro
BREAKING! E știrea momentului în lumea întreagă. A fost ELIMINAT în timpul bombardamentului
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Arsenie Todiraș la 20 de ani de la destrămarea trupei „O-Zone”. Cu ce se ocupă la 42 de ani! E total schimbat față de Dan Bălan
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Poze spion cu prototipul „fantomă” la Pitești! Să fie viitoarea Dacia C-Neo?
Descopera.ro
Un studiu a descoperit că senzorii anvelopelor mașinii ar putea fi folosiți pentru a te urmări
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
Cum a descoperit Jean-Martin Charcot scleroza laterală amiotrofică, o boală care încă nu are tratament