Prima pagină » Față în față » VIDEO | Marius Tucă: „Debutul meu în presă a fost în anul 1990, dar scriam din decembrie 1989. Mă gândeam să fiu ziarist”

VIDEO | Marius Tucă: „Debutul meu în presă a fost în anul 1990, dar scriam din decembrie 1989. Mă gândeam să fiu ziarist”

Marius Tucă, jurnalist, a fost invitatul emisiunii Față în față cu Ion Cristoiu. Acesta spune că a făcut primul talk show în anul 1996. Urmăriți aici, integral, emisiunea „Față în față cu Ion Cristoiu”

„Debutul meu în presă a fost în anul 1990, dar scriam din decembrie 1989 și mă gândeam să fiu ziarist. Primul meu articol a fost Dorul de opoziție. Am fost colaborator, pentru că am plecat la drum împreună cu Dan Diaconescu. Ne-am uitat la toate ziarele unde au redacția.

M-am angajat în septembrie 1991 la Curierul Național ca reporter. În fiecare zi plecam pe teren ca să găsesc subiecte. După interviul cu Dan Voiculescu m-am angajat la Jurnalul Național.

La Jurnalul Național m-am angajat în 1992. Nu exista niciun trust la acea vreme, era o clădire goală. Am făcut primul talk show în 1996. În anul 1996 eram deja director. Prima emisiune am terminat-o în 2004.

Am făcut până în 2006 foarte multe ediții speciale. Am fost 22 de ani șeful Jurnalului Național”, a spus Marius Tucă.

Emisiunea o puteți urmări pe gandul.ro, pe pagina de Facebook Gândul și pe canalul de YouTube Gândul.

Recomandarea video

Mediafax
Volodimir Zelenski, îmbrăcat în costum, a ajuns la Mar-a-Lago și a fost întâmpinat de Donald Trump
Digi24
Ceasuri Rolex, lingouri de aur și o diplomație „decimată din interior”. Cum funcționează politica externă a Americii în era Trump 2.0
Cancan.ro
Cât costă rochia purtată de Mirabela Grădinaru la Digi24. De ce a atras atenția tuturor
Prosport.ro
Gigi Becali a pierdut o avere dintr-un foc, dar nu-i pasă: „Am dat 14.000.000 de euro din banii mei”
Adevarul
Șoferii de mașini hibride, de trei ori mai expuși riscului de deces decât cei cu mașini pe benzină. Care este motivul
Mediafax
CCR nu a dat decizia pe pensiile magistraților din cauza lipsei cvorumului. Decizia s-ar putea lua luni
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Fostul preşedinte al Curţii, Augustin Zegrean, despre actuala decizie a CCR: „Duminica nu se judecă nicăieri în lume”
Cancan.ro
Alex Bodi continuă scandalul aprins cu Ramona Olaru! Musculosul nu se lasă: 'O să aduc eu amintiri de la Agronomie când
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Nemții au desenat viitoarea Dacia C-Neo. Viziunea unui tuner axat pe modelele mărcii
Descopera.ro
De ce, indiferent cât ai mâncat, mai ai loc și pentru desert?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Mitul copilului singur la părinți: De ce prejudecățile despre egoism sunt false?