Prima pagină » Mini » Ion Țiriac, despre problemele din afacerile sale: „Nu știu unde se va termina asta”

Ion Țiriac, despre problemele din afacerile sale: „Nu știu unde se va termina asta”

Ion Țiriac, despre problemele din afacerile sale:
Ion Țiriac a vorbit despre problemele pe care le întâmpină din postura de investitor în tenis, potrivit bzi.ro.

Omul de afaceri Ion Țiriac a dezvăluit câteva dintre dificultățile cu care se confruntă în afacerile sale din domeniul tenisului.

„Tenisul, spre deosebire de alte sporturi, este foarte complicat și în multe lucruri am eșuat din acest motiv. Tenisul este în mâinile a tot felul de organizații, ITF, Comitetul Grand Slam-urilor, ATP, WTA, federațiile nationale”, a spus Ion Tiriac, citat de bzi.ro.

Țiriac s-a arătat deranjat de statutul sindicatului jucătorilor. „Și mai e și sindicatul jucătorilor, care întotdeauna cere mai mulți bani. Nu știu unde se va termina asta!”, a comentat omul de afaceri Ion Țiriac.

Ion Țiriac este cel mai bogat sportiv din lume, potrivit publicației americane Celebrity Networth.

Gândul a scris aici că publicația estimează că fostul sportiv, acum om de afaceri, are o avere de aproximativ 2 miliarde de dolari, peste cea a lui Michael Jordan, de aproximativ 1 miliard de dolari.

Recomandarea video

Mediafax
Bruxelles-ul are în sfârșit calendarul pentru aderarea Ucrainei și Moldovei la UE
Digi24
VIDEO NATO întărește „Poarta Focșani”. General al Alianței: „Suntem pregătiți oricând să luptăm. Chiar și în noaptea aceasta”
Cancan.ro
Nicoleta Luciu, în centrul dezvăluirilor făcute de Sile Cămătaru: ,,A fost doar o..''
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Ce va alege UE între zâmbetul mieros al chinezilor și ostilitatea lui Trump. „Nu cred prea mult în acest scenariu”
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Ce nu se face de Rusalii. 7 superstiții și tradiții respectate de credincioși
Digi24
„Iată cum doborâți un F-18”: imagini din taberele milițiilor iraniene. Antrenamente cu rachete antiaeriene contra avioanelor de luptă
Cancan.ro
Predicție cutremurătoare pentru viitorul omenirii: Atac nuclear pe teritoriul SUA
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Diana Matei în costum de baie la 44 de ani. Artista a dezvăluit cum reușește să se mențină în formă: „Mi-e foame de când mă știu”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Exclusiv | Cele 400 de radare fixe vor fi puse în funcțiune abia în toamna anului viitor. CNAIR: „Acum se analizează ofertele”
Descopera.ro
De ce turcii fac cafea la nisip?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
De ce bananele nu sunt tocmai bune de adăugat la smoothie-uri?