SIMONA HALEP – ANA IVANOVICI 6-7(7), 6-3, 3-6 Simona Halep pierde meciul cu Ivanovici dar se califică cu Serena Williams în semifinale

SIMONA HALEP - ANA IVANOVICI 6-7(7), 6-3, 3-6 Simona Halep pierde meciul cu Ivanovici dar se califică cu Serena Williams în semifinale
Publicat: 24/10/2014, 16:52

16.50 Set și meci pentru Ana Ivanovici care părăsește turneul cu o victorie

16.48 Break pentru Ana Ivanovici care servește acum pentru meci

16.44 Ana Ivanovici începe bine acest game pe propriul servicu,dar de la 40-0 mai trebuie să lupte pentru a câștiga, în, cele din urmă, la 30 și este aproape de o victorie de palmares

16.40 Simona și-a pierdut puțin din concentrare, nu mai servește la fel de bine, dar, chiar și așa, egaleazăși este 3-3

16.35 Se joacă un tenis frumos în acest moment, după ce meciul a rămas fără altă miză decât premiul în bani, iar Halep trebuie, încă o dată, să servească pentru a o egala pe Ana

16.31 Este rândul Simonei să salveze mingi de break, ceea ce și face, și de la 15-40 este egalitate la 40, și game pentru româncă după mare luptă

16.25 Trei mingi de break pentru Halep în acest game, ratate toate, pentru că Ana ridicat puțin nivelul jocului, face chiar patru puncte la rând, și după ce ratează o primă șansă de game, dar nuși pe cea de-a doua

16.19 Halep câștigă și ea un game în acest set decisiv, deși a făcut chiar două duble greșeli

16.17 Ivanovici joacă bine în acest debut de set decisiv, face un game solid, și conduce cu 1-0

16.13 Un game la zero câștigat de Simona în mai puțin de un minut și este set pentru Halep care, cu această reușită, îi asigurăși americancei serena prezența în semifinale

16.11 Două duble greșeli pentru Ivanovici într.un game pe care era obligată să-l câștige, apoi o minge de break salvată, o minge de game ratată, apoi o dublă greșeală și o minge de break pe care Simona nu o mai ratează

16.05 Simona începe game-ul cu o dublă greșeală, dar apoi vine un as cu care egalează, un retur în fileu al sârboaicei, dar și încă o dublă greșeală a Simonei ți, în cele din urmă, un break pentru Ivanovici

16.01 Ana salvează o minge de break în acest game iar Simona o „ajută” să câștige gameul cu un retur în fileu

15.56 Simona servește din nou foarte bine, reușește un game solid, la 15, și este deja 4-1

15.53 Break pentru Simona, primul din setul secund

15.48 Simona este decisă să nu mai repete greșelile din primul set, este mult mai concentrată, câștigă la 15 și pune presiune pe Ivanovici

15.46 Game și pentru Ana, după câteva schimburi foarte spectaculoase, câltigate, fiecare dintre ele, de sârboaică

15.42 Simona a început setul secund la servicu, a câștigat la 30, dar nu pare intrată în meci

15.38 Ana a condus cu 2-0, 5-2, dar Simona a revenit la 5-5, apoi a făcut 6-5. Ivanovici salvează o șansă de set, se face 6-6 și, după schimbarea terenului, 7-6 pentru Ana. Pe a doilea servicu al Simonei Ana nu închide setul, scorul ajunge la 7-7, dar Ana mai primește o lansă de a închide setul, ceea ce se întâmplă

15.28 Simona întrerupe, în sfârșit, seria, și avem tie-break

15.25 Un nou game pentru Ana, care a ajuns, iată, la a patrulea în serie, și mai are nevoie de un singur game pentru set.

15.22 De la 30-15 pentru ea Halep a servit prost, numai cu al doilea serviciu, iar Ivanovici a profitat de fiecare șansăși a egalat la 5

15.17 Simona începe bine gameul, ajunge repede la 30-0 pe serviciul Anei, dar sârboaica are o nouă revenire de senzație și după patru puncte consecutive este 5-4

15.15 Simona a salvat trei mingi de break, de la 0-40, dar sârboaica face două puncte incredibile și este un break și pentru ea

15.08 Halep trece foarte bine peste pierderea serviciului, ajunge repede la două mingi de break, o ratează pe prima, dar nu și pe cea de-a doua. Este 5-2 și mai are nevoie de un game pentru primul set. În acest moment Simona este sigură că va termina grupa pe prima poziție și va juca în semifinale cu Agnieszka Radwanska

15.05 O nouă șansă de break pentru Ana și, pe greșeala Simonei, sârboaica reușește breakul, într/un game în care românca a făcut și prima dublă greșeală

15.00 Simona ratează o primă șansă de break în acest game, dar, imediat, își procură încă una și nu mai ratează. Este 4-1 și Halep are, deja, două breakuri avans

14.55 Simona salvează foarte frumos două din cele trei mingi de break ale Anei, iar pe cea de-a treia i-o face cadou Ivanovici. Simona continuă să joace agresiv, o obligă din nou pe sîrboaica să greșească și după cinci puncte consecutive este 3-1

14.50 La 40-30 pentru ea Ivanovici a servici spre exetrior, Simona a returnat în fileu, iar sârboaica s-a dus spre bancă. Simona ceruse, însă, un challenge, mingea a fost aut și din acel moment jocul s-a schimbat: Halep a reușit trei puncte la rând și primul break al meciului

14.46 Se vede puțină tensiune în jocul Simonei, poate și pentru că miza nu este atât victoria, cât prezența Serenei în semifinale. Dar Simona nu are mari probleme în a-și face pentru prima oară serviciul în acest meci

14.42 Un game foarte rapid reușit de Ana, la 15, sârboaica fiind decisă să-și câștige locul din semifinale

SIMONA HALEP, care face din grupa roșie a Turneului Campioanelor, a înregistrat până acum două victorii entuziasmante, 6-2, 6-3 cu Eugenie Bouchard și 6-0, 6-2 cu numărul 1 mondial, Serena Williams.SIMONA HALEP ANA IVANOVICIva fi ultimul meci din grupa roșie, cealaltă partidă din etapa a 3-a disputându-se joi, între Serena Williams și Eugenie Bouchard, și încheindu-se cu victoria categorică a americancei, 6-1, 6-1.SIMONA HALEP este deja calificată matematic în semifinalele Turneului Campioanelor.

Americanii o acuză pe Simona Halep: ”Nu ne-ar surprinde să piardă în două seturi cu Ana Ivanovici. Va rezista tentației să o elimine pe Serena Williams?”

Jurnaliștii americani sunt convinși că Simona Halep o va lăsa mai moale în meciul cu Ana Ivanovici, care se va disputa vineri de la ora 14.30, pentru ca Serena Williams să fie eliminată de la Turneul Campioanelor.

Serena Williams, care are două victorii și o înfrângere (0-6, 2-6 cu Halep) până acum, stă la mâna Simonei Halep, deja calificată în semifinale. Dacă aceasta îi ia un set Anei Ivanovici, o elimină pe sârboaică și o califică alături de ea în semifinale pe Serena Williams. Dacă Ivanovici bate în două seturi, atât ea, cât și Halep merg în semifinale.

”Halep a pierdut doar cinci gameuri cu Eugenie Bouchard și doar două cu Serena Williams, având un procentaj de 72% de puncte câștigate pe primul serviciu și de 65% pe cel de-al doilea. Totuși, când apare o astfel de situație, putem paria pe o victorie cu 6-3, 6-3 a lui Ivanovici, care va face ambele jucătoare fericite. În sport, există fair-play, dar va rezista Simona Halep tentației de a o elimina pe Serena Williams din turneu? În plus, decizia de a programa acest meci după cele din cealaltă grupă, îi va permite Simonei Halep să își aleagă adversara din semifinale (n.r. în funcție pe locul pe care încheie grupa ei). Având în vedere acest lucru, noi nu am fi surprinși de o victorie în două seturi a Anei Ivanovici”, scrie Tennis World USA.

Un eventual scor de 3-6, 3-6 contra Anei Ivanovici, ”prezis” de Tennis World USA, ar face ca Simona Halep să încheie grupa pe locul întâi.

Simona Halep: Joc fără presiune pentru că am venit la Singapore fără mari așteptări

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 4 WTA, a declarat că a venit al Turneul Campioanelor de la Singapore fără mari așteptări, ceea ce o face să evolueze fără presiune și să joace la fel cum a făcut-o la Roland Garros, unde a ajuns în finală, informează site-ul oficial al WTA.

„Am avut o perioadă dificilă înaintea acestui turneu și am spus că vreau să lucrez la serviciu, pentru că la Beijing nu m-a ajutat prea mult. Am muncit din greu în fiecare zi, cam 20 de minute numai la serviciu. Pot să spun că joc aici așa cum am făcut-o la French Open, fără presiune, fără așteptări. Pentru că dacă mă aștept la ceva, corpul meu se încordează foarte mult și nu pot juca. Am venit aici să o iau meci cu meci și să văd cât de departe pot ajunge, dar acum este unul dintre cele mai bune turnee din acest an pentru mine. Sunt bucuroasă de mine și vreau să profit de acest moment”, a afirmat Halep.

Primul său succes în fața Serenei Williams a însemnat în același timp cea mai drastică înfrângere suferită de jucătoarea americană în carieră și capătul unei serii de 16 meciuri câștigătoare la Turneul Campioanelor.

Simona Halep a înregistrat alte două premiere prin victoria obținută miercuri, în fața Serenei Williams: primul ei meci câștigat cu o sportivă din Top 3 WTA și prima româncă învingătoare în fața unei ocupante a locului 1 WTA în istoria de 39 de ani a ierarhiei profesioniste feminine.

Simona Halep, locul 4 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute, pe americanca Serena Williams, la Turneul Campioanelor.

Tot miercuri, jucătoarea sârbă Ana Ivanovici, locul 7 WTA, a câștigat, cu scorul de 6-1, 6-3, meciul disputat cu sportiva canadiană Eugenie Bouchard, locul 5 WTA.

Halep ocupă locul 1 în Grupa Roșie, cu două victorii în tot atâtea meciuri, și este aproape de calificarea în semifinale. În clasament urmează Ivanovici și Williams cu câte o victorie și Bouchard, care a înregistrat două înfrângeri.

Românca va juca, vineri, ultima partidă din grupă, cu Ivanovici.

BNP Paribas WTA Finals, a 44-a ediție a Turneului Campioanelor, reunește cele mai bune opt jucătoare și cele mai bune opt perechi de dublu în anul în curs, care se întrec pentru premii de 6,5 milioane de dolari. În semifinale se califică ocupantele primelor două locuri din fiecare grupă de patru jucătoare.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 4 WTA, s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor de la Singapore și o va întâlni, vineri, de la ora 14.30, pe sportiva sârbă Ana Ivanovici, locul 7 WTA, într-un meci ce va conta pentru ierarhia finală a Grupei Roșii,.

Halep, debutantă la finala sezonului, este prima jucătoare care a obținut calificarea în semifinalele turneului, programate sâmbătă, după ce în partida Serena Williams – Eugenie Bouchard, care se dispută la ora transmiterii acestei știri, canadianca a câștigat un ghem în fața americancei.

În semifinale se califică ocupantele primelor două locuri din fiecare grupă de patru jucătoare. Dacă va termina prima, atunci Halep va evolua împotriva ocupantei poziției secunde din Grupa Albă, în caz contrar va juca în fața câștigătoarei.
Sportiva din Constanța este a treia româncă participantă la Turneul Campioanelor. Virginia Ruzici a fost prezentă la două ediții ale Turneului Campioanelor, în 1977 și 1978, fiind eliminată în ultimul tur.

Irina Spîrlea obținuse până în prezent cele mai bune rezultate la Turneul Campioanelor, după ce a jucat două semifinale, în 1997 și 1998, din trei participări (în 1996 a fost eliminată în primul tur).

Și Spîrlea, și Ruzici au jucat în sistemul eliminatoriu, pe un tabloul de 16 jucătoare. Actualul format, cu opt jucătoare împărțite în două grupe, a fost adoptat în 2003.

Halep și Iavnovici s-au întâlnit de trei ori până în prezent, în circuitul WTA. În semifinalele turneului „mic” al campioanelor, de la Sofia, din 2013, Halep s-a impus cu 2-6, 6-1, 6-3, apoi românca a câștigat și meciul din sferturile de finală ale turneului de la Madrid, scor 6-2, 6-2, desfășurat în acest an.

În 2013, în turul al doilea la Doha, Halep a abandonat meciul cu Ivanovici, la scorul de 6-3 pentru adversara ei.

O a patra întâlnire a avut loc în acest an, la București, în Fed Cup. Atunci, Ivanovici a câștigat cu 6-3, 7-6 (3).

La începutul acestei luni, Halep ar fi trebuit să joace cu Ana Ivanovici, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing, însă românca s-a retras din competiție din cauza unei accidentări.

Halep, cu două victorii în tot atâtea meciuri, conduce în clasamentul Grupei Roșii, urmată de Ivanovici și Williams, cu câte o victorie, și de Bouchard, care a înregistrat două înfrângeri.

O victorie vineri îi va asigura Simonei Halep un cec de 569.000 de dolari și 690 de puncte WTA, iar o înfrângere 426.000 de dolari și 530 de puncte WTA.

Tot vineri, sunt programate și ultimele partide din Grupa Albă, Maria Șarapova, Rusia, locul 2 WTA – Agnieszka Radwanska, Polonia, locul 6 WTA, de la ora 08.30, meci urmat de Petra Kvitova, Cehia, locul 3 WTA – Carolina Wozniacki, Danemarca, locul 9 WTA.

Wozniacki conduce grupa cu două victorii, fiind urmată de Radwanska și Kvitova, cu câte o victorie și o înfrângere, în timp ce Șarapova este pe ultimul loc.

Simona Halep a depășit șase milioane de dolari premii din tenis

Jucătoarea Simona Halep, locul 4 WTA, a depășit șase milioane de dolari premii brute din tenis, după ce a reușit, miercuri, să obțină a doua victorie la Turneul Campioanelor de la Singapore, în fața numărului 1 mondial, americanca Serena Williams.

Potrivit statisticii prezentate de site-ul oficial al WTA, Simona Halep câștigase până la finala sezonului suma de 5,588 de milioane de dolari. Pentru cele două victorii înregistrate la Singapore, românca și-a asigurat 406.000 de dolari.

Însă ea mai are de jucat un meci, cu Ana Ivanovici, și chiar dacă va pierde această întâlnire va mai primi 20.000 de dolari, ajungând la 426.000 de dolari după partidele din grupă, fără a ține cont de bonusul pentru calificarea în semifinale, românca fiind foarte aproape de accederea în această fază, indiferent de rezultatul de vineri.

Astfel, Simona Halep va depăși suma de 6 milioane de dolari premii brute, din care aproape 4 milioane de dolari în acest an, ea fiind sportivul profesionist român practicant al tenisului cu cei mai mulți bani obținuți din participarea la competiții.

Simona Halep a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute, pe americanca Serena Williams, în etapa a doua a Grupei Roșii a Turneului Campioanelor, de la Singapore, aceasta fiind primul succes al româncei în fața celei mai bune jucătoare de tenis din lume.

Simona Halep ocupă locul 1 în Grupa Roșie, cu două victorii în tot atâtea meciuri, și este aproape de calificarea în semifinale. Ea va juca, vineri, ultima partidă din grupă, cu sportiva sârbă Ana Ivanovici, locul 7 WTA. Williams și Bouchard se vor întâlni joi.

Maria Șarapova câștigă ultimul meci din grupă, dar este eliminată de la Turneul Campioanelor

Jucătoarea rusă de tenis Maria Șarapova, locul 2 WTA, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 7-5, 6-7 (4), 6-3, pe sportiva poloneză Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA, într-un meci din Grupa Albă a Turneului Campioanelor, dar a fost eliminată din competiția de la Singapore.

Meciul a durat trei ore și 10 minute. Radwanska a salvat trei mingi de meci în setul al doilea, la scorul de 5-1 pentru Șarapova, dar nu a reușit să se impună în decisiv.

În primele două meciuri, Șarapova a fost învinsă de daneza Caroline Wozniacki, locul 8 WTA, tot după un meci de peste trei ore, și de sportiva cehă Petra Kvitova, numărul 3 mondial.

Vineri are loc și ultimul meci din Grupa Albă, Petra Kvitova – Caroline Wozniacki. O victorie a danezei va asigura calificarea jucătoarei poloneze în semifinale. Dacă va câștiga Kvitova, ea va merge alături de Wozniacki în penultimul act al competiției.

De asemenea, în Grupa Roșie românca Simona Halep, locul 4 WTA, deja calificată în semifinale, o va întâlni, de la ora 14.30, pe sportiva sârbă Ana Ivanovici, locul 7 WTA.

Halep, cu două victorii în tot atâtea meciuri, conduce în clasamentul Grupei Roșii, urmată de Williams, două victorii și o înfrângere, de Ivanovici, o victorie și un meci pierdut, și de Bouchard, care a înregistrat trei înfrângeri. În caz de egalitate, departajarea se va face în funcție de numărul de seturi sau de ghemuri câștigate.

FOCUS: Un joc total ofensiv i-a adus o victorie răsunătoare Simonei Halep

Obișnuită să se apere, să aștepte greșeala adversarei sau să puncteze după lungi schimburi de mingi, Simona Halep a arătat, miercuri, în partida cu Serena Williams, o altă față, total schimbată, în care ofensiva a fost atuul ei, în prima victorie obținută în fața unei sportive din Top 3 WTA.

„Dacă este cineva în stare să o plimbe pe Serena Williams de două ori, dreapta-stânga, s-a terminat. Pentru că nu se mișcă așa ca lumea. Dar trebuie să fii în stare”, afirma, nu o dată, fostul tenismen Ion Țiriac, cu privire la modul în care jucătoarea ce a dominat tenisul în ultimii ani poate fi învinsă.

Iar Simona Halep a fost „în stare” să respecte întocmai această tactică în meciul cu Serena Williams de la Singapore. Mai ofesnivă ca niciodată, încă de la început, românca nu a slăbit ritmul și și-a „plimbat” adversara dintr-un colț într-altul al terenului, provocându-i una dintre cele mai grele înfrângeri din carieră. Statistica unui schimb lung de mingi câștigat de Halep a oferit exact măsura jocului româncei. Williams a parcurs 32 de metri pe teren, în timp ce Halep doar 18.

Este adevărat că și Williams a „pus umărul” la succesul Simonei, comițând un număr, neobișnuit pentru ea, de greșeli neforțate.

La fel ca în partida cu Eugenie Bouchard, de luni, Halep a început tare și s-a detașat la 4-0 în 12 minute, timp în care americana și-a trecut în dreptul ei 12 greșeli neforțate, față de una comisă de sportiva din Constanța. Firesc, setul a fost dus la zero de Halep, în doar 20 de minute.

Al doilea set a început, la fel ca primul, cu un break al ocupantei locului 4 WTA. Serena a dat semne că este pe teren în al doilea ghem, când a avut două mingi de break, ratate însă, și în următorul joc, primul câștigat de ea pe propriul serviciu, după 37 de minute de la începutul partidei. De altfel, una dintre armele ei forte, serviciul, a trădat-o pe jucătoarea americană.

Halep a continuat să fie agresivă și a pus-o la respect pe Williams, câștigând următoarele trei ghemuri și ducând scorul la 5-1. Cu un ultim efort, cea mai bună jucătoare din lume și-a mai făcut o dată serviciul și apoi a avut două mingi de break. Dând dovadă de sânge rece, românca a câștigat patru mingi la rând, setul, cu 6-2, și partida după 65 de minute.

Statistica meciului arată forma slabă a americancei, dar și jocul bun și puterea de concentrare ale Simonei Halep. În 14 ghemuri, Williams a comis 36 de greșeli neforțate, din care șapte duble greșeli, față de 11 Halep (două duble greșeli). Jucătoarea română a avut o proporție de reușită a primului serviciu de 64 la sută (60 la sută – Williams) și a fructificat cinci din cele șase mingi de break avute. În schimb, Serena Williams, deși a beneficiat de același număr de mingi de break, nu a câștigat niciuna. La puncte câștigătoare, cele două sportive au fost la egalitate, 11-11.

Astfel, Halep a obținut cel mai mare succes din carieră, primul în fața Serenei Williams, o jucătoare care și la 33 de ani se află pe primul loc în lume și care are în palmares 18 titluri de Grand Slam și alte 45 de turnee câștigate, totalizând premii de peste 60 de milioane de dolari.

Simona Halep este foarte aproape de a juca semifinalele Turneului Campioanelor, încă de la prima participare la finala sezonului, cea mai importantă competiție după turneele de Mare Șlem.

Halep, după victoria împotriva lui Williams: Este cel mai mare meci din viața mea, vreau să mă bucur

Jucătoarea Simona Halep a declarat, miercuri, după victoria împotriva liderului mondial Serena Williams (SUA), că a făcut cel mai bun meci din cariera sa, precizând că este o nebunie ce s-a întâmplat în partida disputată la Turneul Campioanelor de la Singapore.

„Este cel mai mare meci din viața mea. Nu pot să explic acum ce simt, sunt foarte fericită. Vreau doar să mă bucur. A fost visul meu să înving pe una dintre surorile Williams, sunt jucătoare foarte bune și nu aș fi reușit să joc în acest mod fără ajutorul spectatorilor, al românilor care au venit aici”, a spus Halep, la flash-interviul de după meci.

Simona Halep a afirmat că trebuie să uite cât mai repede această partidă, deoarece mai are meciuri de disputat la turneul din Singapore. „Mă simt incredibil acum, dar trebuie să uit acest meci, să îmi văd mai departe de turneu și cu siguranță voi petrece după”, a completat Halep.

Ea a precizat că este sigură că Serena Williams nu a fost în cea mai bună formă sportivă. „Sunt sigură că nu a fost cea mai bună zi a ei, dar eu am servit foarte bine, am fost agresivă, am luat mingile devreme, am deschis terenul. Acum mă simt bine, am găsit calea să fiu agresivă, am luptat pentru fiecare punct. Sunt foarte, foarte fericită pentru acest meci. Este o nebunie”, a explicat Halep.

Simona Halep, locul 4 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute, pe americanca Serena Williams, în etapa a doua a Grupei Roșii a Turneului Campioanelor, de la Singapore, aceasta fiind primul succes al româncei în fața celei mai bune jucătoare de tenis din lume.

Serena Williams, locul 1 WTA nu a mai pierduse un set fără să câștige vreun ghem din mai 2013, de la turneul de la Madrid. Acesta este al optulea set pierdut cu 0-6 de Williams în carieră.

Halep și Williams s-au mai întâlnit de trei ori până în prezent, de fiecare dată impunându-se jucătoarea americană. Ele au jucat prima dată una împotriva celeilalte în 2011, în turul doi al turneului de la Wimbledon, când Serena Williams a câștigat în trei seturi, scor 3-6, 6-2, 6-1.

Următoarele două partide au avut loc în 2013 și s-au încheiat cu scorul de 6-3, 6-0, în semifinalele turneului de la Roma, și cu scorul de 6-0, 6-4, în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati.

Prin victoria de miercuri, Halep și-a asigurat un premiu de 406.000 de dolari și 460 de puncte WTA. Ea va mai primi 70 de puncte pentru următoarea partidă din grupă, indiferent de rezultat, astfel că totalul este de 530 de puncte WTA.

La Singapore, Serena Williams și Simona Halep au debutat cu câte o victorie. Halep a învins-o, luni, cu scorul de 6-2, 6-3, pe canadianca Eugenie Bouchard, locul 5 WTA, iar Serena Williams pe Ivanovici, scor 6-4, 6-4.

Partida dintre învinsele din prima etapă, Ana Ivanovici – Eugenie Bouchard, va avea loc tot miercuri, de la ora 14.30.

Halep este a treia româncă în istorie participantă la o ediție a finalei sezonului, după Virginia Ruzici și Irina Spîrlea.

Urmărește Gândul.ro pe Google News și Google Showcase
Trupul unei tinere a fost turnat în beton în urmă cu peste 50 de ani....
Bucurie mare în showbiz ❤️ ❤️ Fosta asistentă de la Acces Direct este însărcinată pentru...
FOTO. Cât de bine arată cea mai frumoasă hocheistă din lume!
Simona Halep revine în Spania! Sportiva din România va evolua la Madrid Open
SUA au cumpărat 81 de avioane sovietice de la un aliat al lui Putin cu...
BOMBĂ la Survivor! Cum a TRIŞAT Iancu Sterp cu ajutorul fratelui său! Descalificat înainte de...
Cum a rămas, de fapt, Gina Pistol însărcinată. Nu mai avea nicio speranță: „Smiley mi-a...
O rezervaţie de bujori unică în Europa se află în România. E situată pe cel...
Tragedie în România! A MURIT
Cu cât crește salariul minim pe economie de la 1 iulie 2024. Anunțul făcut de...
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Filtru de particule înfundat se REPARĂ sau se ARUNCĂ? Ce durată de viață are DPF?
S-a realizat al doilea transplant de rinichi de porc către un pacient uman
Rezervor URIAȘ de apă, găsit ADÂNC sub suprafața Pământului
Decizie pentru cei care au PERMIS CATEGORIA B. Klaus Iohannis a promulgat legea chiar acum
Prințul Harry mai încearcă o dată. Cum s-a autoinvitat în Marea Britanie
Femeile din aceste zodii vor fi marcate de succes în viața profesională. La ce vor...
Vlăduța Lupău, imagini ireale! Cum arăta cântăreața. Adevărul despre operațiile ei
Momente pline de emoție în familia Sterp. Getuța a făcut mărturisiri înduioșătoare despre regretata ei...
"M-am săturat". David Pușcaș a ajuns la capătul puterilor. Ce piedici întâmpină fiul adoptiv al...
BANCUL ZILEI. Doctorul către Bulă: - Am o singură nelămurire… Dacă te-ai duce seara acasă,...
Cum s-au răzbunat germanofilii pe membrii guvernul român care au hotărât intrarea în război împotriva...