Prima pagină » Puterea Gândului » „Poftiți la vot, eliberați România!”

„Poftiți la vot, eliberați România!”

„Poftiți la vot, eliberați România!
Mitingul PNL: 12.000 plus/minus 50.000 de participanți.

Dacă îndemnul „Poftiți la vot” ar fi venit din partea doamnei Vasilica, ne puteam gândi că ne-o fi preparat ea ceva, că are ceva pe foc, dar a venit astăzi la mitingul PNL din Viața Victoriei (12.000 plus/minus 50.000 de participanți) de la Președintele României.

Îndemnul Comandantului Suprem e straniu – „Poftiți la vot, eliberați România!”. E din altă paradigmă, de prin zona loisirului. Ca și cum ar zice: „vă invit în tranșee” sau „vă rog să binevoiți a bombarda pozițiile inamicului” sau „vă sugerez să declanșați ofensiva”.

(Altminteri, firește că poftim la vot).

„Cel care stă ca un stejar în contra furtunilor pornite de ciuma roșie” – așa l-a prezentat inconturnabilul Ludovic Orban pe incomprehensibilul Klaus Iohannis. Deși, fiind vorba despre ciumă, i s-ar potrivi mai bine apelativul de epidemiolog.

În fine, Cel care Stă ca un Epidemiolog în Contra Epidemiei Pornite de Ciuma Roșie ne-a informat că PNL e „cea mai tare echipă, cu cei mai tari candidați”, și că „ei vor câștiga alegerile”.

Dacă, deci, victoria e întinsă, bucuroși ne așezăm cu toții la ospăț. 

Foto: Facebook/Partidul Național Liberal

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Femeia care și-a ucis socrii cu un preparat de mâncare otrăvit riscă închisoare pe viață
Digi24
Doi neozeelandezi au pedalat pe lângă Dunăre „de la izvor până la mare” și au documentat cea mai mare problemă din această vară
Cancan.ro
Ce salariu încasa medicul rezident care și-a luat viața la Spitalul Universitar? Tânărul de 28 de ani trăia o dramă
Prosport.ro
Ce a pățit o turistă la hotelul Simonei Halep din Mamaia: „Am făcut plângere la Poliție și la ANPC!”
Adevarul
Autostrada Moldovei, traseul complet. Ce tronsoane au fost deschise și ce se inaugurează în 2026, pe A7 Ploiești - Siret
Mediafax
IREAL! Un al doilea război ar putea izbucni la granița României
Click
Obiceiul bunicilor care ne protejează creierul. Este ideal de pus în practică dimineaţa
Digi24
„O minune care mi-ar putea salva viaţa”. Câștigătoarea celui mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 și-a ridicat banii
Cancan.ro
Vlogger olandez, scandalizat de ce a pățit în restaurantul lui Dani Oțil din București: 'M-au obligat să..'
Ce se întâmplă doctore
Îți mai amintești de Leonard Miron, celebrul prezentator? Cum arată și cu ce se ocupă în prezent. Unde a ajuns să muncească
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Verdict despre viitorul auto: „Vin vremuri grele pentru producătorii din Europa”. Producătorii chinezi schimbă regulile jocului
Descopera.ro
Obiceiul simplu care îți schimbă viața fără să știi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – De ce ai burta așa mare? – Am mâncat 10 sarmale
Descopera.ro
Un medicament comun pentru artrită ar putea stimula regenerarea părului la pacienții cu alopecie