Prima pagină » Știri » Firea în acuză pe Vlad Voiculescu de dezinformare în cazul unei fetițe bolnave: „Ne vom vedea în instanță”

Firea în acuză pe Vlad Voiculescu de dezinformare în cazul unei fetițe bolnave: „Ne vom vedea în instanță”

Nicolae Oprea
Firea în acuză pe Vlad Voiculescu de dezinformare în cazul unei fetițe bolnave: „Ne vom vedea în instanță
Detalii în articol

„Ca să se realizeze o operație de transplant, fie că este renal, pulmonar, sau de altă natură, trebuie să fie îndeplinte câteva condiții. În primul rând, să existe organul donat. Am observat că este o campanie negativă dusă în mass-media de un fost ministru al Sănătății (n.r. – Vlad Voiculescu), care are bussines în domeniul sănătății. Eu nu pot să-i urez succes pentru că își face campanie electorală pe sănătatea românilor și se joacă cu informații neadevărate pe care le exprimă în spațiul public, și, din nefericire, ele sunt preluate”, a declarat, marți, primarul general.

Edilul a mai precizat că îl va chema în instanță pe Vlad Voiculescu.

„Noi nu facem decât să investim într-un spital, nu facem rândul organelor la transplant și nu realizăm noi operațiile. Nu a existat organul care să fie donat. Fostul ministru al Sănătății făcea acuzații nefondate și încă o dată îi transmit că ne vom vedea în instanță, pentru că nu se poate juca la nesfârșit, de dragul unei cariere politice construite pe minciună”, a mai precizat Gabriela Firea.

Reacția edilului vine după ce, marți, Vlad Voiculescu a scris pe pagina sa de Facebook că primarul general și „gașca de domni de la Agenția de Transplant” ar trebui să intre în pământ pentru cazul unei fetițe grav bolnave.

„O femeie, o mamă, tocmai a aflat că nu mai există nicio șansă pentru fetița ei. De ce? Pentru că s-a născut și locuiește în locul greșit – într-o țară în care unii facem ceva pe el de vot iar alții – cei care sunt totuși aleși de cei care se duc la vot – fac ceva pe noi toți… și noi toți stăm ca proștii. În pământ ar trebui să intre de rușine Gabriela Firea, cea care a coordonat atacul împotriva celor care au arătat adevărul și împotriva AKH Viena în 2016. (…) Gabriela FIREA va trebui să plătească pentru ce a făcut. În pământ ar trebui să intre de rușine domnul Victor Zota, domnul Radu Deac și toată gașca de domni de la Agenția Națională de Transplant, cu toate titlurile lor universitare, care au acreditat în mod ilegal spitalul Sf. Maria și au blocat atâția ani intrarea României în Eurotransplant pentru a își proteja propriile interese. Cu toții ar trebui să își dea demisia astăzi. Pentru ce au făcut (și ce nu au făcut) în toți acești ani, sper să plătească cu vârf și îndesat!”, a precizat Vlad Voiculescu pe Facebook.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Percheziții la DSU. Surse: Telefonul lui Raed Arafat ar fi fost ridicat de procurori
Digi24
Un elev de 13 ani a înjunghiat o profesoară și a transmis totul live pe Telegram
Cancan.ro
BREAKING | A murit celebrul actor din telenovela Clona😢
Prosport.ro
Daniela Crudu, apariție hot în jacuzzi. Cum arată acum asistenta TV care l-a scos din minți pe Gigi Becali când era iubita lui Mihai Costea
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
Mediafax
Marco Rubio: Operațiunea SUA în Iran se va încheia în săptămâni, fără trupe terestre necesare
Click
Lovitură dureroasă pentru Denise Rifai! Dezvăluiri neașteptate după despărțirea de Dan Alexa
Digi24
Decizie fără precedent în SUA. Ce urmează să apară pe bancnotele americane începând din luna iunie
Cancan.ro
Chef Florin Dumitrescu, un nou capitol! A făcut ANUNȚUL momentului: 'Din toamnă, ne vedem la...'
Ce se întâmplă doctore
Alt divorț neașteptat în showbiz! Vedeta care s-a despărțit în mare secret! Au împreună doi copii
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Șoferii trebuie să prezinte, de acum, un nou document pentru reducerea perioadei de suspendare a permisului
Descopera.ro
Care țară are cel mai mult petrol din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
A fost descoperit cel mai vechi câine domesticit din lume. Are 16.000 de ani!