Prima pagină » Știri » VIDEO. Bărbatul care a pierdut 30.000 de euro într-un supermarket din Timișoara a fost găsit. Cum a dovedit că banii îi aparțin

VIDEO. Bărbatul care a pierdut 30.000 de euro într-un supermarket din Timișoara a fost găsit. Cum a dovedit că banii îi aparțin

Știri
VIDEO. Bărbatul care a pierdut 30.000 de euro într-un supermarket din Timișoara a fost găsit. Cum a dovedit că banii îi aparțin

După zile lungi de căutări, la Timișoara a fost găsit posesor celor 30.000 de euro pierduți într-un supermarket.

Polițiștii au încercat să-l identifice pe bărbatul care a pierdut plicul cu cei 30.000 de euro,  pornind de la imaginile surprinse de camerele de supraveghere, dar totul a fost în zadar. După mai bine de două săptămâni, bărbatul s-a dus singur la Poliția Timișoara cu dovezi că banii îi aparțin, relatează Opinia Timișoarei.

A pierdut 30.000 de euro într-un supermarket din Timișoara.

Oamenii legii l-au întrebat de ce nu a venit imediat după bani, dar bărbatul, de 60 de ani, din Timiș, a spus că nu s-a grăbit pentru că știa că banii lui sunt în siguranță la poliție.

Bărbatul le-a arătat polițiștilor documente care dovedesc că a retras banii din bancă în ziua în care i-a pierdut în magazin.

Cei 30.000 de euro erau într-un plic care i-a căzut din buzunar în supermarket, după ce bărbatul, care nu cumpărase nimic și pentru a nu stă la coadă s-a strecurat pe lângă casele de marcat.

Cum a dovedit că banii îi aparțin

Reamintim că, o angajată a unui supermarket din Timişoara a găsit un plic ce conţinea suma de 30.000 de euro, blocat între roţile unui cărucior de cumpărături. Plicul a fost predat Poliţiei, iar proprietarul este căutat de poliţişti.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al judeţului Timiş, Aurora Voicilă, a declarat, vineri, pentru News.ro, că poliţiştii fac verificări pe camerele de supraveghere pentru identificarea proprietarului sumei de bani pierdută într-un supermarket din Timişoara.

Angajata supermarketului a observat că roata unui cărucior de cumpărături folosit de un client este blocată de o hârtie. I-a atras acestuia atenţia, iar când împreună au deblocat roata, au observat că este vorba de un plic ce conţinea suma de 30.000 de euro.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Comerțul cu ridicata s-a prăbușit în ianuarie 2026. Scăderi cu 23% față de luna anterioară
Digi24
Hegseth, la slujba de la Pentagon: „Fie ca fiecare glonț să-și găsească ținta împotriva dușmanilor măreței noastre națiuni”
Cancan.ro
Armin Nicoară, adevărul despre divorțul de Claudia Puican: 'M-a luat prin surprindere'
Prosport.ro
Daniela Crudu, apariție hot în jacuzzi. Cum arată acum asistenta TV care l-a scos din minți pe Gigi Becali când era iubita lui Mihai Costea
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
Mediafax
Uniunea Europeană speră că alegerile din Ungaria vor pune capăt blocajelor lui Viktor Orban
Click
Noelia, tânăra de 25 de ani care a ales eutanasia, a plecat „în pace”. Dorința sfâșietoare de pe patul de spital
Digi24
Decizie fără precedent în SUA. Ce urmează să apară pe bancnotele americane începând din luna iunie
Cancan.ro
Vortex polar. Începând de mâine, ninge 8 zile la rând în România, potrivit meteorologilor Accuweather. Care sunt orașele afectate
Ce se întâmplă doctore
Alt divorț neașteptat în showbiz! Vedeta care s-a despărțit în mare secret! Au împreună doi copii
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Șoferii trebuie să prezinte, de acum, un nou document pentru reducerea perioadei de suspendare a permisului
Descopera.ro
Care țară are cel mai mult petrol din lume?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – M-am atins de altă femeie! Preotul: - Ori atingi, ori bagi – este același lucru!
Descopera.ro
Viața lui Seneca: Cinci detalii mai puțin cunoscute despre filosoful Romei imperiale