Prima pagină » Știri » O mașină s-a rupt în două, pe un drum din Suceava, după impactul cu un stâlp de electricitate. Șoferul, un tânăr de 20 de ani, nu a avut nicio șansă de supraviețuire

O mașină s-a rupt în două, pe un drum din Suceava, după impactul cu un stâlp de electricitate. Șoferul, un tânăr de 20 de ani, nu a avut nicio șansă de supraviețuire

Un tânăr de 20 de ani și-a pierdut viața, vineri seară, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate din localitatea Grănicești, în județul Suceava.

În urma impactului, mașina s-a rupt în două. Partea din spate a rămas pe carosabil, în timp ce partea din față a ajuns pe câmpul aflat în apropierea șoselei.

La sosirea echipajelor Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU), bărbatul era inconștient, iar la scurt timp medicul de pe ambulanță a constatat decesul acestuia.

În acest caz a fost deschis un dosar penal, pentru ucidere din culpă, iar rezultatele autopsiei vor arăta dacă bărbatul a consumat sau nu alcool înainte de a se urca la volan. Cel mai probabil, spun polițiștii, tânărul a pierdut controlul volanului din cauza vitezei excesive.

Copil de 12 ani din Mioveni, ucis pe trecerea de pietoni de un tânăr de 19 ani care conducea un BMW

Tot în această seară, un copil de 12 ani a fost spulberat de un autoturism BMW pe o trecere de pietoni de lângă un centru comercial din Mioveni, în județul Argeș.

Șoferul, un tânăr de 19 ani, aflat la volanul unui BMW seria 3, l-a lovit pe copilul de 12 ani care traversa regulamentar şoseaua, pe trecerea de pietoni. Impactul a fost atât de puternic încât victima a fost aruncată până în parcarea centrului comercial.

Acolo a fost găsit de medicii de la SMURD, care au început protocolul de resuscitare, însă după zeci de minute de manevre, aceștia au fost nevoiţi să declare decesul.

Şoferul le-a spus poliţiştilor că nu l-ar fi văzut pe copil din cauza unei maşini oprite pe prima bandă și că circula regulamentar, cu 50 de kilometri pe oră, dar a fost contrazis de martori. Aceștia le-au spus anchetatorilor că tânărul zbura, pur și simplu, pe șosea cu viteză mare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Viktor Orban tocmai și-a pierdut farmecul populist. „Știa că nimic nu durează veșnic”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Unde poți vedea ultimul Mercedes dezvoltat cu ajutorul Porsche?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Care este cel mai puternic acid din lume?