Prima pagină » Coronavirus » Victor Ciutacu, infectat cu noul coronavirus! “Dacă nu crăp, ne vom revedea!” / “Am indicii că am luat virusul de la un bun prieten, doctor!”

Victor Ciutacu, infectat cu noul coronavirus! “Dacă nu crăp, ne vom revedea!” / “Am indicii că am luat virusul de la un bun prieten, doctor!”

Victor Ciutacu, infectat cu noul coronavirus! “Dacă nu crăp, ne vom revedea!” / “Am indicii că am luat virusul de la un bun prieten, doctor!”

Victor Ciutacu a anunțat, pe contul personal de Facebook, că a fost diagnosticat cu noul coronavirus. Jurnalistul de la România TV a avut un singur simptom și a intrat, deja, în izolare la domiciliu.

Victor Ciutacu a precizat că și-a anunțat contacții, salutând, totodată, faptul că soția sa a avut rezultat negativ.

Orice moment vine la un moment dat; nu neapărat cel oportun, dar asta e. Așa că fac aici cuvenitul anunț: deci, da, tocmai am fost testat pozitiv. Nu mă tăvălesc deloc în chinuri, am trecut doar printr-un frison, dacă mă ajută Dumnezeu și organismul, sper să fie doar atât. Mi-am anunțat contacții, sunt izolat la domiciliu, separat la interior prin trasee bine definite de ilustra-mi soție. Care a fost testată negativ.

După cum am mai anunțat într-o confesiune anterioară, cred în existența virusului ucigaș. Nu mă închin la el, că încă nu mi-a luat și mințile, doar că acum îl și simt aproape de mine; neplăcut și inconfortabil de aproape”, a scris jurnalistul.

Victor Ciutacu, depistat pozitiv cu coronavirus: “Am purtat intens masca!”

Victor Ciutacu a ținut să precizeze că a respectat cu sfințenie măsurile restrictive impuse de autorități și că are indicii că a contractat virusul de la un bun prieten, de profesie medic.

Și, înainte să se repeadă propaganda să dea cu ghioaga, am și purtat intens masca, lucru ușor de probat cu mărturii ale colegilor și ale șoferilor de Uber. Dacă mă întrebați pe mine, fără să pot jura, am indicii că l-am luat pe carcalac de la un bun prieten. Doctor, purtător aproape obsedat de mască”, a mai scris jurnalistul.

“Dacă mă prăbușesc, încerc să-mi scriu în avans un necrolog mișto”

În final, Victor Ciutacu s-a declarat optimist că va învinge virusul asiatic și că va reveni, cât mai curând, la locul de muncă.

N-am de gând să fac aici reality show cu viața și cu sănătatea noastră, așa că nu vă așteptați la update-uri psihotice. Dacă nu crăp, ne vom revedea la televizor, o perioadă, pe skype. Dacă mă prăbușesc, încerc să-mi scriu în avans un necrolog mișto, că am talent la asta. Dar, dat fiind că nu mi-am încheiat socotelile și nu mi-am achitat toate datoriile, înclin să cred (și sper) că voi duce povestea pe picioare. N-am sfaturi înțelepte să vă dau. Nu cred că aveți nevoie de mine să vă spălați pe mâini și să purtați (au ba) mască. Dar, în locul strategilor comunicaționali ai puterii politice, m-aș feri să diseminez mesajul ‘purtați mască, protejați-vă’ prin intermediul celor care tocmai anunță că au fost infectați” a mai scris jurnalistul de la România TV pe Facebook.

Recomandarea video

Mediafax
Guvernul pregătește reducerea accizei doar pentru motorină. Ilie Bolojan explică de ce benzina nu va fi plafonată
Digi24
„Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”. Efectul paradoxal al războiului din Orientul Mijlociu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă bătrânească cu doar 9.999 de euro. Terenul are 1100 de metri pătrați
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
„Nu pot să ofer un salariu de 5.000 de lei net!” – Mesajul unui antreprenor care a divizat internetul
Mediafax
Primul obuzier K9 „Tunetul” a ieșit de pe linia de producție pentru Forțele Terestre Române
Click
Ce vrea să facă văduva lui Florian Pittiș, la 19 ani de la decesul artistului: „Chiar se gândește.” Drama femeii, ambii soți au avut morți fulgerătoare
Digi24
Opoziția din Ungaria preia conducerea chiar și în fiefurile partidului lui Viktor Orban (sondaje)
Cancan.ro
Zodia care primește o veste foarte proastă înainte de Paște, care îi poate schimba viața, spune maestrul Mihai Voropchievici
Ce se întâmplă doctore
Secretul siluetei Corinei Caragea. Cum reușește să se mențină în formă fără diete drastice! Imagini incendiare cu vedeta tv
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Primăria Sector 4 va da 600 de lei pentru carburant sau reducere la transportul public. Cine poate beneficia de acești bani
Descopera.ro
Care este cel mai mare număr?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Ziua în care Carol al II-lea pune total capăt democraţiei în România