Prima pagină » Criza politică » Robert Sighiartău (PNL), atac la USR-PLUS: „Doar Dragnea și-a torpilat două guverne cu moțiuni de cenzură”

Robert Sighiartău (PNL), atac la USR-PLUS: „Doar Dragnea și-a torpilat două guverne cu moțiuni de cenzură”

Robert Sighiartău (PNL), atac la USR-PLUS: „Doar Dragnea și-a torpilat două guverne cu moțiuni de cenzură”

Secretarul general al PNL, Robert Sighiartău, susține că este alături de premierul Florin Cîțu în criza politică declanșată de două zile în Guvern. Sighiartău le transmite celor de la USR-PLUS că doar Liviu Dragnea, fostul președinte al PSD, și-a torpilat două guverne proprii cu moțiuni de cenzură.

”Suntem alături de premierul Florin Cîțu care trebuie susținut pentru dezvoltarea și modernizarea fiecărui loc din România!

Aceasta este miza acum și în următorii ani.

Este timpul ca partenerii de la USR-PLUS să arate că le pasă de toate comunitățile locale ale României, că pentru ei dezvoltarea, modernizarea și reformele nu sunt doar pretexte și simple teorii îndărătul cărora se ascund interese politice meschine. E timpul ca USR-PLUS să dovedească, în sfârșit, maturitate politică și responsabilitate față de toți românii”, a scris pe Facebook Robert Sighiartău.

Secretarul general al PNL îi compară pe cei de la USR PLUS cu Liviu Dragnea, fostul lider al PSD.

„Așa înțelege USR-PLUS dezvoltarea, modernizarea și reformele?”

„Doar Dragnea și-a torpilat două guverne cu moțiuni de cenzură. Vrea USR-PLUS să repete, în parlament, experimentul lui Dragnea alături de foștii locotenenți ai acestuia? Așa înțelege USR-PLUS dezvoltarea, modernizarea și reformele? Cred că mai sunt lideri și politicieni cu rațiune în USR-PLUS care să oprească deriva partenerilor noștri pe un drum al aventurii politice păguboase pentru țară.

Românii se așteaptă la seriozitate și la măsuri concrete care să le aducă o infrastructură mai bună, dezvoltare și un nivel de trai mai ridicat. Este exact ce au făcut mulți primari liberali în comunitățile pe care le conduc. Și exact ce trebuie să facă acest guvern. De aceea premierul Cîțu are tot sprijinul nostru și trebuie să continue, cu curaj și determinare, îndeplinirea angajamentelor privind dezvoltarea întregii Românii. #pentruRomania”,  a mai scris Robert Sighiartău.

Recomandarea video

Mediafax
Pensiile magistraților și decarbonizarea, condiții pentru 2,6 miliarde de euro din PNRR. România are șase luni să îndeplinească jaloanele restante
Digi24
Cine este Maria Julissa, femeia care ar fi stârnit un adevărat război în Mexic, după uciderea liderului de cartel El Mencho
Cancan.ro
Doliu în presa din România! A murit Anca Pandea
Prosport.ro
FOTO. Ana Maria e considerată cea mai frumoasă fotbalistă din lume!
Adevarul
Consilier al guvernatorul BNR: România a pierdut 8 miliarde de euro în două zile înaintea turului doi al prezidenţialelor
Mediafax
Teama de îmbătrânire ar putea accelera procesul biologic al înaintării în vârstă, arată un studiu
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Verdict pentru Dorian Popa! Ce au decis judecătorii după ce a fost prins drogat la volan
Cancan.ro
Cristian Andrei rupe tăcerea la 3 luni după scandalul care a zguduit România: 'O femeie reușește să-l facă pe bărbat să se piardă cu firea'
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Dorian Popa, condamnat definitiv la închisoare pentru conducere sub influența drogurilor. Cum va executa pedeapsa
Descopera.ro
O stea colosală și-a schimbat brusc culoarea!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
A fost descoperită o legătură surprinzătoare între furtunile solare și cutremure