Prima pagină » Actualitate » Radu Vâlcan, despre viața cu trei copii. ”Cineva trebuie să o facă şi pe asta”

Radu Vâlcan, despre viața cu trei copii. ”Cineva trebuie să o facă şi pe asta”

Radu Vâlcan, despre viața cu trei copii. ”Cineva trebuie să o facă şi pe asta”
Radu Vâlcan, despre viața cu trei copii.

Radu Vâlcan, în vârstă de 46 de ani, este căsătorit cu Adela Popescu, în vârstă de 36 de ani, împreună cu care are trei băieți. Prezentatorul TV a spus cum este viața de tătic cu trei copii.

În data de 8 ianuarie 2021, Adela Popescu a anunțat că urmează să devină din nou mămică. În data de 11 iulie 2021, vedeta a născut cel de-al treilea copil, un băiețel, care a primit numele Adrian. Adela Popescu este căsătorită cu prezentatorul de televiziune Radu Vâlcan, împreună cu care mai are doi copii. – Alexandru și Andrei. În data de 7 mai 2022, Adela Popescu și Radu Vâlcan l-au botezat pe fiul lor cel mic, Adrian. Inițial, botezul celui de-al treilea băiețel al cuplului trebuia să aibă loc în luna noiembrie a anului 2021, însă familia s-a infectat atunci cu COVID-19, astfel că evenimentul a fost amânat.

Prezentatorul de televizune Radu Vâlcan a explicat, pentru revista Viva, cum este viața de tătic cu trei copii. Acesta a mărturisit că el este mai autoritar în ceea ce îi privește pe cei trei băieți pe care îi are cu Adela Popescu.

Radu Vâlcan, despre viața cu trei copii. ”E clar că eu ocup funcţia de polițist rău”

”Categoric sunt mai autoritar, dar cu drăgălăşenie. (zâmbește) E clar că eu ocup funcţia de polițist rău, dar cineva trebuie să o facă şi pe asta. E clar că sunt tată-de-copii-mai-mari, adică reuşesc să relaţionez mult mai bine cu ei de când au mai crescut. Prima perioadă am cedat-o mamei lor, aşa cum cred că e și normal”, a declarat Radu Vâlcan pentru sursa mai sus-menționată.

”Culmea e că mă descurc mult mai bine când sunt doar eu cu ei, fără mama lor. Adică au un singur „şef” şi ştiu că nu e loc de întors”, a adăugat prezentatorul de televiziune.

Întrebat cu se înțeleg între ei cei trei băieți ai săi, Radu Vâlcan a răspuns: ”Culmea, cel gelos e cel mai mic. Suntem super impresionați despre cât de frumos se poartă cei mari cu el. Realmente au grijă de el, îl protejează şi nu ripostează când sunt trași de păr, ciupiţi etc”.

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un ritual funerar necunoscut, dezvăluit de o movilă veche de 4.000 de ani, i-a uimit pe arheologi