Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Mirel Palada: „Există o informație că în spatele lui Georgescu este un serviciu al ARMATEI”

Mirel Palada: „Există o informație că în spatele lui Georgescu este un serviciu al ARMATEI”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, Mirel Palada a făcut declarații controversate, sugerând că sprijinul acordat lui Călin Georgescu ar putea proveni de la instituții militare din România. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Mirel Palada a sugerat că ascensiunea lui Călin Georgescu în sondaje ar putea avea legături cu sprijinul unei instituții militare. Conform acestuia, instituția ar fi oferit un suport semnificativ candidatului.

„Este o bârfă pe care am auzit-o în ultimele zile, de când a apărut Călin Georgescu în sondaje, cum că ar fi o anumită instituție a statului, o instituție non-civilă și foarte militară, cea mai foarte militară din România, adică armata,” a declarat Palada.

Sprijin instituțional pentru succesul electoral

Palada a continuat să sugereze că fără acest suport instituțional, candidatul nu ar fi reușit să obțină o susținere atât de puternică. În opinia sa, sprijinul s-ar fi materializat prin resurse financiare și prin evitarea unor posibile obstacole la nivel electoral.

„E totuși o bănuială întemeiată că nu ar fi obținut acest sprijin dacă nu ar fi existat și un sprijin instituțional. A avut sprijin de bani, sprijin de a nu fi carotat prea mult în secțiile de votare,” a precizat acesta.

Diferențe între strategiile de campanie

Palada a comparat strategia lui Călin Georgescu cu cea a altor candidați, menționând că acesta ar fi utilizat platforme digitale cu costuri reduse, în timp ce alți politicieni au investit masiv în materiale electorale tradiționale.

„Călin Georgescu a fost pe TikTok, adică costurile au fost minime, în timp ce alți candidați au cheltuit milioane pe afișe și panouri,” a concluzionat Palada.

Emisiunea o puteți urmări pe canalul de YouTube Gandul și pe mariustuca.ro. ”Tineți aproape!”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cursă contra cronometru pentru PNRR. Dragoș Pîslaru anunță un acord pentru implementarea jaloanelor înainte de termenul limită
Digi24
Pedeapsa lui Trump pentru țările NATO care nu l-au ajutat în Orientul Mijlociu: mutarea trupelor SUA din Europa
Cancan.ro
Ultimele luni din viața lui Mircea Lucescu. Adevărata boală de care suferea, de fapt
Prosport.ro
Mircea Lucescu i-a spus ultima sa dorință doctorului Dragoș Vinereanu, șeful Secției de Cardiologie a Spitalului Universitar
Adevarul
„Voturile ardelenilor nu au ce căuta la sediile UDMR”- Semnalul de alarmă de la vârful Parlamentului European
Mediafax
Program de Paște 2026 în marile magazine. Când mai ai timp pentru cumpărături înainte de sărbători
Click
De ce nu vrea Anamaria Prodan să-și ia adio de la Mircea Lucescu: „A fost un om ales de Dumnezeu”
Digi24
Momentul în care o profesoară din Iași sare dintr-o mașină de ride-sharing în mers. Șoferul a filmat totul
Cancan.ro
ULTIMA dorință a lui Mircea Lucescu. Ce le-a spus medicilor, cu puțin timp înainte să moară
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Naba Salem înainte de operații estetice! Drama prin care a trecut vedeta! S-a schimbat enorm în ultimii ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Povestea SUV-ului cu 4 stele Euro NCAP care i-a salvat viața lui Mircea Lucescu într-un accident petrecut în 2012
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce îmbătrânește creierul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Un virus din fructele de mare a trecut la oameni și provoacă o boală cronică