Prima pagină » Actualitate » BOMBĂ. Fotografia care explică multe: cu cine se poza, în 2022, Dragoș Sprânceană, militant contra „Sistemului Iohannis”

BOMBĂ. Fotografia care explică multe: cu cine se poza, în 2022, Dragoș Sprânceană, militant contra „Sistemului Iohannis”

BOMBĂ. Fotografia care explică multe: cu cine se poza, în 2022, Dragoș Sprânceană, militant contra „Sistemului Iohannis”

Unul dintre cei mai vocali luptători contra „Sistemului Iohannis” apare într-o fotografie care azi explică multe. În 2022, Dragoș Sprânceană se poza alături de Klaus Iohannis, cel pe care în prezent îl atacă în mod constant, scrie evz.ro, care relatează și despre cum se laudă personajul în cauză, la Realitatea TV, cu relațiile sale cu Donald Trump.

România s-a umplut de luptători contra sistemului, după ce mandatul președintelui Klaus Iohannis a fost prelungit de CCR.

Realitatea TV luptă contra sistemului?!

Anularea turului 1 al alegerilor prezidențiale de către aceeși Curte Constituțională a adus în față tot felul de personaje controversate, care mai de care pozând în avocați ai „democrației” și „libertății”. Unii, însă, mai pozează și în alte ipostaze.

De exemplu, Dragoș Sprânceană. Potrivit evz.ro, el se prezintă la Realitatea TV ca fiind singurul român din anturajul președintelui ales al SUA, Donald Trump. Acest afacerist român din Statele Unite ale Americii a fost în adolescență manechin pentru Cătălin Botezatu, iar în prezent este membru al Comitetului Executiv al Partidului Republican din Palm Beach, Florida.

La 23 septembrie 2022, deci în urmă cu doar doi ani, același Sprânceană se poza cu președintele Klaus Iohannis, în imagine el fiind însoțit de soție și fiică. Erau toți numai un zâmbet, iar fotografia se pare că a fost făcută la San Francisco, mai scrie sursa citată.

„A fost o onoare întâlnirea cu Președintele României Klaus W. Iohannis și Prima Doamnă Carmen la un eveniment pentru Comunitatea Românească din SUA 🙏🇺🇸🇷🇴🙏”, nota, atunci, pe Instagram, Dragoș Sprânceană.

De la poze, la atacuri

Dacă în 2022 se poza cu Iohannis și declara că a fost „o onoare”, azi fostul manechin îl critică dur pe președintele României.

„Fostul președinte al României, Klaus Iohannis, a refuzat să părăsească mandatul după expirarea mandatului de astăzi și acum ocupă în mod ilegitim funcția de președinte al României. Partidul naționalist AUR îi cere abdicarea”, a postat pe X omul de afaceri român stabilit în SUA. „De astăzi, președintele României este ilegitim. Mandatul i-a expirat, iar el refuză să părăsească funcția”, mai notează el într-o altă postare.

De asemenea, Dragoș Sprânceană l-a atacat, la Realitatea TV, și pe fostul premier Victor Ponta, mai amintește evz.ro.

„Unul dintre cei mai corupți prim-miniștrii de la Revoluție încoace, domnul Ponta, le-a spus că el este noul ales al poporului. Ei m-au sunat să-mi spună: «Îl avem aici pe fostul prim-ministru din România», dar au uitat să menționeze că asta a fost acum vreo 15 ani. Zic: «Cumva îl cheamă Victor Ponta?». «Da, da, da!». «Voi căutați vreodată pe Google înainte să vă întâlniți cu cineva? Domnul ăsta este unul dintre cei mai corupți prim-miniștrii de la Revoluție încoace».

Au înnebunit! Și au organizat ședințe de dimineață să spună la toată lumea: «Victor Ponta is bad news!»”, a declarat Sprânceană în emisiunea Ancăi Alexandrescu.

CITEȘTE ȘI:

Adrian Severin: “Sistemul juridic din România a fost refăcut pentru a putea servi INTERESELOR statului paralel”

H.D. Hartmann: „Statul paralel nu moare, i se schimbă doar LIDERII”

Dosarul generalilor SRI. Declarații uluitoare despre „fondatorii «statului paralel»”, singurii salvatori când „intri în malaxor” și „șeful cel mare”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Imperiul secret al filmelor piratate a căzut! Cum au spart polițiștii italieni rețeaua CINEMAGOAL care făcea milioane din streaming ilegal
Digi24
Trump așteaptă cu groază ziua în care va trebui să facă față „Fantomei de 5,02 dolari”
Cancan.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Veste de ULTIMA ORĂ pentru români
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga, imagini incendiare în costum de baie pe plaja din Maldive
Adevarul
Detalii tulburătoare în cazul crimei din Bihor. Autopsia indică urme clare de violență sexuală asupra fetei de 18 ani
Mediafax
Fosta iubită a unui cântăreț celebru, acuzată că a pus la cale uciderea lui
Click
Horoscop vineri, 22 mai. Leii au o zi specială, iar Balanțele trăiesc clipe magice alături de partenerul lor
Digi24
Bătaie în Centrul Vechi din Capitală între ucraineni și o bandă de motocicliști români. Jandarmii au intervenit în timpul nopții
Cancan.ro
Planul AUR pentru revigorarea pensiilor. Legea care îi ajută pe toți pensionarii din România
Ce se întâmplă doctore
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Se modifică procedura de obținere a permisului de conducere
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?