Prima pagină » Diverse » Showbiz » FOTO / Cum a ajuns Mihaela Tatu în TELEVIZIUNE. ”Am muncit chiar mult pentru a ajunge unde sunt acum”

FOTO / Cum a ajuns Mihaela Tatu în TELEVIZIUNE. ”Am muncit chiar mult pentru a ajunge unde sunt acum”

Cum a ajuns Mihaela Tatu în televiziune

Mihaela Tatu, în vârstă de 62 de ani, a povestit cum a ajuns să lucreze în televiziune. ”Am muncit chiar mult pentru a ajunge unde sunt acum”, a spus aceasta.

Mihaela Tatu a fost în atenția publicului cu emisiunea ”De 3 X femeie”, pe care a prezentat-o timp de foarte mulți ani la Acasă TV. În anul 2008 a renunțat la emisiune, după ce a moderat-o timp de 10 ani. Ulterior, vedeta a moderat și alte emisiuni, după care a renunțat la TV. Anul acesta a revenit la postul de televiziune Antena 1, unde a prezentat emisiunea ”În direct cu România”, însă a fost înlocuită după doar o lună de Mirela Vaida.

Ulterior, Mihaela Tatu a pus bazele unui nou proiect. Ea citeşte poveşti pentru copii și dă glas personajelor de desene animate. În plus, de ceva timp, activează ca trainer pentru vorbitul în public.

În plan personal, Mihaela Tatu a fost căsătorită, însă a ajuns la separare după 16 ani de căsnicie. Din acest mariaj a rezultat o fată, Ioana. Aceasta locuiește în Germania, la Berlin.

Mihaela Tatu a povestit, pentru revista Viva, cum a început cariera sa în televiziune și cine a fost cel care a remarcat-o.

Cum a ajuns Mihaela Tatu în televiziune. ”M-a descoperit și m-a chemat la București să dau niște probe”

”După cei 4 ani de radio, a urmat postul Canal 38, adică PRO TV Brașov. Eu, inițial, mersesem la radio să le spun povești copiilor, dar mi-au zis că vocea mea e mult prea bună pentru programul de dimineață ca să spun povești copiilor. Și totuși, am avut o emisiune de sâmbătă care se numea Bună dimineața, ochișori. Aveam o gașcă de câțiva copii cu care am și făcut echipă și am realizat prima emisiune pentru copii în PRO TV Brașov. După aceea, am fost șef de producție la o emisiune de sport extrem, Oxygen, și am lucrat la o emisiune de cultură generală. În 1999, Adrian Sârbu m-a descoperit și m-a chemat la București să dau niște probe. Așa am ajuns să fac Viața bate filmul, pentru ca, la un an distanţă, să mă mut la Acasă și să fac emisiunea De 3xFemeie. Am muncit chiar mult pentru a ajunge unde sunt acum. Tocmai pentru că n-am știut multe lucruri, tocmai pentru că n-am avut cunoștinţe, venind din uzină, a fost o muncă de documentare și de învățare continuă”, a declarat Mihaela Tatu.


Vedeta TV a explicat cum a gestionat celebritatea de-a lungul anilor:

”Ambele emisiuni pe care le-am făcut, și Viața bate filmul, și De 3xFemeie, au fost niște emisiuni în care am crezut extraordinar de mult. Nu m-am dus să fac ceva doar de dragul de a fi celebră. (…) Cât despre cum am gestionat eu celebritatea, am avut mai multă grijă de mine, pentru că, dacă ești persoană publică, trebuie, însă nerenunțând la autenticitate și la naturalețe. N-am să fiu niciodată alta decât sunt, numai de dragul unui public telespectator pe care oricum nu pot să-l mulțumesc pe deplin. Ce am învățat, în schimb, a fost să fiu împăcată cu acest statut, care implică păreri, să mă călesc. Asta m-a învățat. Sunt un om aidoma celor care privesc la televizor, care are aceleași trăiri și bucurii, și împliniri, și neîmpliniri, și boli, și suferințe, și entuziasm ca și cei de acasă. N-am uitat niciodată să fiu om și îmi
aduc aminte că asta tot de la tata o știu”.

Recomandarea video

Mediafax
Cuba susține că a ucis patru persoane după focuri trase de o ambarcațiune din SUA
Digi24
O țară din Europa se pregăteşte să includă utilizarea banilor cash în Constituţie
Cancan.ro
Surpriză la Asia Express 2026! Cu cine va face echipă Gabi Torje în competiție
Prosport.ro
FOTO. Renegatul lui Gigi Becali și-a părăsit soția și s-a cuplat cu ispita de la Insula Iubirii
Adevarul
Rusia trimite migranți în Europa prin tuneluri secrete din Belarus
Mediafax
Abrudean, despre lentoarea deciziilor în coaliție: „Există oarecare opoziție din când în când”
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Stephen Hawking, în dosarele Epstein. Fotografie cu fizicianul zâmbind pe un șezlong, alături de două femei în bikini
Cancan.ro
Cine este Lăcrămioara, iubita lui Florin Prunea? Deși nu a divorțat, Hanțu se afișează cu femeia în vârstă de 50 de ani
Ce se întâmplă doctore
Alimentele ieftine cu care Nicoleta Luciu a slăbit 35 de kg, în mai puțin de două luni. Sunt accesibile tuturor
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Numar record de amenzi, în San Francisco, după ce Poliția a montat radare fixe: Peste 90.000 de abateri, în doar 5 luni
Descopera.ro
Medicul gladiatorilor! Cine era omul care-i trata pe războinicii Romei?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Iubito, ce aș putea face să mă ierți că te-am înșelat?
Descopera.ro
Cercetătorii chinezi au inventat o baterie care ar putea revoluționa industria energetică