Prima pagină » Diverse » Showbiz » FOTO / Romanița Iovan, EMOȚII mari pentru fiul ei. ”Este în anul lui cel mai greu”

FOTO / Romanița Iovan, EMOȚII mari pentru fiul ei. ”Este în anul lui cel mai greu”

Romanița Iovan, emoții mari pentru fiul ei

Creatoarea de modă Romanița Iovan, în vârstă de 60 de ani, are emoții mari pentru fiul ei, Albert. ”Este în anul lui cel mai greu” , a spus aceasta.

Romanița Iovan este fost model, creatoare de modă și femeie de afaceri. Este mama unui băiat, Albert, din mariajul cu pilotul Adrian Iovan. Adolescentul are adrenalina în sânge și este pilot de raliu. Adrian Iovan și-a pierdut viața în tragedia aviatică din Munții Apuseni, care a avut loc în 2014. De mulți ani, Romanița Iovan are o relație cu avocatul Iulian Gogan, care este cu 11 ani mai mic decât ea. Cei doi sunt împreună de peste 15 ani. Creatoarea de modă a dezvăluit că este logodită cu Iulian Gogan, iar acest lucru s-a întâmplat înainte ca cei doi să cunune un cuplu.

Într-un interviu pentru revista Viva, Romanița Iovan a făcut declarații despre fiul său Albert, de care este foarte mândră. Are emoții pentru el, dat fiind că se pregătește de sesiune, dar este și foarte bucuroasă pentru că Albert a fost admis la mai multe facultăți din Marea Britanie.

Romanița Iovan, emoții mari pentru fiul ei. ”În perioada aceasta o să fim agitați, că nu știm rezultatele”

”Albert învață. Este în sesiune. Fiul meu este în anul lui cel mai greu, dar va fi și cel mai frumos, pentru că ‘a intrat’ la cinci facultăți din Marea Britanie. De fapt el continuă să învețe în sistemul britanic, în care este de când era la creșă. E normal să continue. Mi-a și spus: ”Mama, vreau să continui studiile. Fac o facultate de inginerie automobilistică – normal, pentru că asta este pasiunea lui – dar în Marea Britanie. Și o să mă întorc înapoi să implementez toate cunoștințele în România”. Deci vrea să profeseze la noi”, a explicat Romanița Iovan.


”Fiul meu o să termine sesiunea în iunie și rezultatele vor veni pe data de 14 august. În principiu, în perioada aceasta o să fim agitați, că nu știm rezultatele. Probabil că o să rupem din timpul nostru și o să fugim pe undeva. Va fi o vară incendiară din acest punct de vedere, sperăm și din cel al climei, să fie bună. Să nu fie nici prea cald, nici prea frig… Dar sperăm să fie bine”, a mai spus aceasta.

Recomandarea video

Mediafax
Guvernul pregătește reducerea accizei doar pentru motorină. Ilie Bolojan explică de ce benzina nu va fi plafonată
Digi24
„Administrația Trump practic imploră Iranul să vândă petrol”. Efectul paradoxal al războiului din Orientul Mijlociu
Cancan.ro
Ninge de Paște și de 1 Mai în România. Care sunt orașele afectate, potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
FOTO. Gică Hagi o ține de mână și o traversează strada pe Kira, fiica lui care împlinește 30 de ani
Adevarul
Cum și-au împărțit SUA și Israelul sarcinile înainte de a ataca Iranul
Mediafax
Primul obuzier K9 „Tunetul” a ieșit de pe linia de producție pentru Forțele Terestre Române
Click
Spectaculoasa insulă „Fluture” a Greciei, desemnată destinația nr. 1 în lume în 2026 de The Guardian
Digi24
Opoziția din Ungaria preia conducerea chiar și în fiefurile partidului lui Viktor Orban (sondaje)
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă bătrânească cu doar 9.999 de euro. Terenul are 1100 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Secretul siluetei Corinei Caragea. Cum reușește să se mențină în formă fără diete drastice! Imagini incendiare cu vedeta tv
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Primăria Sector 4 va da 600 de lei pentru carburant sau reducere la transportul public. Cine poate beneficia de acești bani
Descopera.ro
Care este cel mai mare număr?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Părinte, spune am voie cu femei în post?
Descopera.ro
Spania și-a închis spațiul aerian pentru aeronavele implicate în războiul din Iran